Emre Hüner’in [Elektroizolasyon] Adlı Kişisel Sergisi 25 Mart’ta Açılıyor

Emre Hüner'in [Elektroizolasyon] Adlı Kişisel Sergisi 25 Mart'ta Açılıyor

Emre Hüner‘in [ELEKTROİZOLASYON]: Bilinmeyen Parametre Kayıt-Dışı başlıklı kişisel sergisi, yarı kurgusal bir senaryo metni etrafında şekillenmiş yeni üretimlerden oluşuyor. Hüner, film, roman veya mimari yapı gibi formlar arasında aracı bir unsur olarak gördüğü senaryoyu işlevinden bağımsızlaştırıyor ve nihai bir sonuca varmak yerine açık bir üretim yöntemi, bir senaryo yazım süreci öneriyor.

Küratörlüğünü Aslı Seven’in üstlendiği sergide karşılaştığımız heykeller, yerleştirmeler, fotogravürler, serigrafiler, film ve metinler, mecralar arasında dolaşarak ilerleyen, doğaçlamaya dayalı, performatif bir üretim sürecini yansıtıyor.

Bir kavram olarak [Elektroizolasyon], sergide yer alan biçimler arasında kendini ölçek ve malzeme farkları ve tekrarları üzerinden hissettiren altyapısal bir makine-özneye işaret ediyor ve yapay olanla biyolojik olanı, mekanik olanla organik olanı kavuşturma peşinde bir türlü birleşemeyen kurgusal anlatılar, yapıtlar ve ucubeler üretiyor. Ansiklopedik bir yaklaşımla sıralanan sonsuz listeler üçboyutlu yazıcının dizgesi ile buluşurken, sanatçının sır deneyleriyle kaportacı, tesisatçı ve elektronikçinin doğaçlama pratiği arasında bir el işçiliği fikri beliriyor.

Sergi, Salı ve Cumartesi günleri arasında 11:00-17:00 saatlerinde görülebilir.

KÜNYE
Emre Hüner
[ELEKTROİZOLASYON]
2021
Black and white, 4K UHD, sound
5 hours 20 minutes
Film still
Cast: Vahram Agakay, Hatice Bozdağlı, Esme Madra, Cem Özeren

ARTER
Irmak Caddesi, No:13 Dolapdere, 34435 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.