Etnik Deep House Türündeki “Yok Tadım” Yayında

Odelibendim ve Sel ortaklığından çıkan etnik deep house türündeki ikinci tekli “Yok Tadım” BBI Music Co. etiketiyle yayında!

Elektronik müzik prodüktörü Odelibendim ve şarkıcı, şarkı yazarı Sel, etnik deep house türünde yayınladıkları, “Yok Tadım” adlı ikinci ortak teklisinde, Anadolu müziği esintilerini elektronik müzikle harmanlayıp dinleyiciye modern bir sound sunuyor.

Odelibendim, parçada en sevdiği telli çalgılardan biri olan “ud”a bolca yer vermekle birlikte nefesli çalgılardan da duduk sample’larına da yer veriyor. Odelibendim, hayatının sürekli koşturup durduğu fakat asla bir yere varmadığını hissettiği bir dönemde yazdığı parçada, bu duygularını ve kafasında yaşadığı çelişkileri müziğe ve sözlerine yansıtıyor.

Şarkının sürekli değişmesini, başladığı noktaya hiç dönmemesi ve nakaratsız olmasını Odelibendim, imzası olarak uyguladığını belirtiyor. Bundaki amacını ise dinleyicisine sanki bir yolculuğa çıkmışlar hissiyatını yaşatmak olduğundan bahsediyor. Intro’daki sade synth melodisini, parçanın sonunda yanına eklenen başka enstrümanlarla daha da gelişmiş olarak duyuyoruz. Bu da başladığımız yere, bir gün geri dönsek bile asla aynı olamayacağımızı zamanın her şeyi mutlaka farklılaştıracağını anlatıyor.

Odelibendim ve Sel’in ortak çalışması “Yok Tadım”ı dinlemek için:
https://ffm.to/yok-tadim

“YOK TADIM” KÜNYE
Söz, Müzik, Mix, Mastering: Odelibendim
Vokal: Sel
Label: BBI Music Co.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.