Fahrenheit 451 Online Prömiyer YapıyorTatbikat Sahnesi’nin yeni yapımı olan ve rejisörlüğünü Erdal Beşikçioğlu’nun üstlendiği, Ray Bradbury’nin aynı adlı bilim kurgu romanından sahneye uyarlanan FAHRENHEIT 451 7 Ekim Çarşamba günü prömiyer yapacak.

Tatbikat Sahnesi, pandemi sürecinde yaşanan seyircinin yeni tiyatro oyunlarına erişim sıkıntısını giderecek online prömiyer yöntemini başlatıyor. “Fahrenheit 451” oyununun Türkiye prömiyeri pandemi nedeniyle Biletix’in online platformu Seyretix üzerinden de eş zamanlı olarak izlenebilecek.

Fahrenheit 451 Online Prömiyer Yapıyor

FAHRENHEIT 451
Arzulanan ve hayal edilen ütopik toplum modelinin anti-tezi niteliğindeki “distopya” kavramı; gelecekte ya da kurgusal bir evrende geçen, özgürlüğün reddedildiği, bunaltıcı ve baskıcı bir ideolojinin düzen adına yol açtığı korkuyu, acıyı, güvensizliği ve mutsuzluğu anlatır.
İnsan psikolojisinden başlayarak toplum düzenine yayılan bu denetlenemez kâbusta, kurtuluş mümkün olsa bile onu gerçekleştirmek her zaman mümkün müdür?

“Fahrenheit 45”; Bradbury’nin distopyası değil, açık seçik bizim dünyamızdır, kendi tarihimiz. Zaman ise belirsiz değil, daima bu zamandır.
Şimdi sor kendine, kitap kağıtlarını tutuşturmayı sağlayan bir sıcaklık derecesi, düşünceyi ortadan kaldırmaya yeter mi?

Çevrimiçi ilk sahne biletleri seyretix.com üzerinden alınabilir.

KÜNYE
Yazan: Ray Bradbury
Çeviren: Nazlı Gözde Yolcu
Yöneten: Erdal Beşikçioğlu
Yönetmen Yardımcısı: Elvin Beşikçioğlu
Müzik: Masis Aram Gözbek
Koreografi: Aslı Güneş Sümer
Reji Asistanları: Selin Tekman, Hayriye Merve Kaya
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Dekor Tasarım: Barış Dinçel
Video Mapping: Can Akyürek
Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan
Maske Tasarım: Cécile Ayhan
Afiş Tsarım: Hande Şiri
Fotoğraf: Murat Muratal
Oyuncular:
Erdal Beşikçioğlu, Deniz Celiloğlu, Serhat Midyat, Neslihan Aker, Selin Tekman, Deniz Bal, Ayşegül Çaylı, Hayriye Merve Kaya, Diren Yurtsever, Ozan Gökçe, Gizem Memiç Mert, Aleyna Vargül

Boğaziçi Caz Korosu:
Şef: Masis Aram Gözbek
Koro: Asya Er, Ayyüce Abay, Begüm Karaböce, Büşra Burcu Tatlı, Çağla Aydın, Dilek Er, Ece Goncagül Sağıroğlu, Ece Gömeçlioğlu, Elif Özgür, Işıl Yücel, Nazlıcan Kalender, Samay Toprak Serra izmiroğlu, Xeniya Dilek

Biletler Biletix‘te.

Fişekhane
Kazlıçeşme mah. Kennedy Caddesi, No:52V, Büyükyalı, Zeytinburnu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.