Fatma Bucak İki Video Çalışmasıyla LOOP Fuarı’nda

Fatma Bucak‘ın, “Görmeniz için bir yer önerdi” ile “Ve sonra Tanrı onları kutsadı” (2013) başlıklı iki video çalışması LOOP Fuarı‘nda sergileniyor. LOOP Fuarı, 16 – 21 Kasım tarihleri arasında La Pedera-Casa Milà, Barselona‘da gerçekleşiyor.

Fatma Bucak‘ın “Görmeniz için bir yer önerdi” ile “Ve sonra Tanrı onları kutsadı” başlıklı iki video çalışması, İç Anadolu’da Tuz Gölü’nü kuran iki kanallı bir enstalasyon çalışmasıdır. Çalışma, dinin toplumsal cinsiyet hiyerarşisi ve toplumsal cinsiyet siyasetinin sabit çağdaş tanımlarının ve bunların toplum üzerindeki etkilerinin teatral, izleyici ve ortam etrafında diyalog yoluyla sorgulanmasına yardımcı olduğu bir araştırmadır.

Fatma Bucak, 18 Kasım’da LOOP Talks / Video ve Performans Arasında Kalanlar başlıklı panelde de konuşmacı olarak yer alacak.

Fatma Bucak Hakkında

Fatma Bucak, 1984 doğumlu. Londra ve İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Fatma Bucak, Londra Kraliyet Sanat Koleji’nde Fotoğrafçılık Yüksek lisansını tamamlamadan önce İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe, İtalya’da Albertina Güzel Sanatlar Akademisi’nde Sanat ve Gravür Tarihi okudu. Fatma Bucak’ın çalışmaları kimliğin akışkanlığı, kültürel yer değiştirme, toplumsal cinsiyet politikaları ve tarihsel yeniden müzakere üzerine odaklanmıştır.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir