Ferda Art Platform Yeni Yıla İki Sergiyle Giriyor

Ferda Art Platform, 4 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında, Ahmet Duru “Büyü ya da Yok Ol” ve Selim Köroğlu “Mertebe” sergilerine ev sahipliği yapıyor.

Main Hall
Ahmet Duru – Büyü ya da Yok Ol

Ahmet Duru’nun, Büyü ya da Yok Ol adlı sergisi 4.12.2020-7.1.2021 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izlenebilecek. Sanatçının beşinci kişisel sergisi Büyü ya da Yok Ol, insanoğlunun doğa ile olan imtihanını makro ve mikro ölçekte doğa betimlemeleriyle ele alıyor. Sanatının odağına her zaman doğayı koymuş olan Duru’nun Büyü ya da Yok Ol adlı sergisi bir kez daha her birimizin doğayla olan iletişimini sorgulatıyor.

Sergide yer alan birden fazla medyumla üretilmiş işler sanatçının çok yönlü üretim tarzını vurgularken bir yandan da doğayla iletişimimize farklı bir yön vermeyi amaçlıyor. Yoğun boya katmanlarıyla resmettiği bitki örtüleri, incelikle işlenmiş karakalem çiçeklerle yan yana bütünlüklü bir doğa yansıması oluşturuyor. Büyü ya da Yok Ol, Ahmet Duru’nun izleyiciyi doğadan uzak bir mekânda doğa ile bir araya getirdiği küçük bir ekosistem olma görevini görüyor. Sanatçının üç senelik üretimini yansıtan sergide her izleyici doğada kendi ile bağdaştırdığı bir yansıma bulabilecek.

Project Space
Selim Köroğlu – Mertebe

Selim Köroğlu’nun, Mertebe adlı sergisi 4.12.2020-7.1.2021 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izlenebilecek. Sanatçının ilk kişisel sergisi Mertebe, Köroğlu’nun yaşadığı dönemsel kriz, arınma ve yenilenme süreçlerinin beraberinde oluşan lirik güncelerden oluşuyor.

Sanatçının ilk kişisel sergisi oldukça çeşitli bir renk paletine başvurduğu geometrik soyut form ve sembollerle oluşturduğu işlerinden bir araya geliyor. Köroğlu’nun eserleri sanatçının bireysel metafizik yolculuğunun ilk takdimi olma özelliğini taşıyor. Mertebe sergisinde eserleri ilk kez bir arada görülecek sanatçının duygusal ve ruhani süreci izleyicilerle buluşacak.

Ferda Art Platform
Maçka cad. Ralli Apt. No:37/7 K:5 Teşvikiye/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.