Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” İsimli Kişisel Sergisi Anna Laudel Bodrum’da!Anna Laudel Bodrum, 18 Haziran – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı yepyeni eserlerinden oluşan kişisel sergisine ZAİ Yaşam’da ev sahipliği yapıyor.

Fırat Neziroğlu, Su Gibi Serisi
Fırat Neziroğlu, Su Gibi Serisi, 2022

Neziroğlu, Anadolu’nun bilinen en eski sanatlarından olan kilim dokuma tekniğini, plastik sanatlara uyarlayarak geleneksel bir formu kendine özgü bir tekniğe dönüştürüyor. Bu alanda ilk kez kullanılan misina malzemesi ile klasik dokuma geleneğine farklı bir yorum katan sanatçı, kendi ismine ait patentli dokuma tekniğiyle geleneksel olanı çağdaş ile uyum içerisinde bir araya getiriyor.

Sanatçı, sadece Anna Laudel Bodrum için özel olarak ürettiği eserlerinden oluşan “İçimdeki Deniz” sergisinde ilk Türk halısı olarak bilinen Pazırık kurganından çıkan Türk Düğümü’ne atıfta bulunan dört büyük halıyı sanatseverlerle buluşturuyor.

Köşeleri yumuşatılmış, akışkan balık dokumalarıyla bezeli bu büyük halıların yanı sıra, sergiye gelenler nakışla işlenmiş bir akvaryum ve su içinde izleyici ile etkileşim içinde olan balık figürünü deneyimleyebilecekler.

Aynı zamanda dansçı olan Neziroğlu’nun su içinde dans ettiği ışık ve akış performansının video olarak yer alacağı “İçimdeki Deniz” sergisi 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Anna Laudel Bodrum’da ziyaret edilebilecek.

*Bültenin içeriği Anna Laudel galeri tarafından hazırlanan sergi metninden alınmıştır.


Anna Laudel Bodrum – ZAİ Yaşam

Çırkan Mahallesi, Halide Edip Adıvar Cd. No:7, Bodrum

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir