Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10’a Giren Filmler Belli Oldu

Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10'a Giren Filmler Belli Oldu

20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde ilk 10’a giren filmler belli oldu. Frankfurt Belediyesinin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 kasım’da açıklanacak.

Bu yıl 20.’si düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, TC. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve TC: Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”, bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu yıl 12.sini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra;

  • ‘Onur ödülü’ Tiyatro-Sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e,
  • ‘Vefa ödülü’ Münir Özkul adına ailesine,
  • ‘2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecektir.

20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışmasındaki ilk 10’a giren filmler(Alfabetik);

  • Aden – Yön: Barış Atay
  • Bozkır – Yön: Ali Özel
  • Görülmüştür – Yön: Serhat Karaaslan
  • Kız Kardeşler – Yön: Emin Alper
  • Kovan – Yön: Eylem Kaftan
  • Kraliçe Lear – Yön: Pelin Esmer
  • Kronoloji – Yön: Ali Aydın
  • Nuh Tepesi – Yön: Cenk Ertürk
  • Soluk – Yön: Özkan Yılmaz
  • Topal Şükran’ın Maceraları – Yön: Onur Ünlü

Festivalde ilk kez düzenlenen Belgesel Yarışmasındaki ilk 10 giren filmler (Alfabetik);

  • Bir Rüya Gördüm – Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin
  • Büyülü Fener Bekçileri – Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
  • Kadın Olmanın Günahı – Yön: Ümran Safter
  • Kimsesizler Oteli – Yön: Rıdvan Karaman
  • Kromozom Kardeşler – Yön: Hasan Kalender
  • Merkeb-i Mesai – Yön: Hasan Erdoğmuş
  • Sevan the Craftsman – Yön: Ümran Safter
  • Sınırlar – Yön: Ece Cantürk
  • Umudun Kanadında – Yön: Ümran Safter
  • Uzun yolculuk – Yön: Mesut Gengeç
  • Aah! – Gökçe Demirgüç
  • Erk – Yön: Halil Ergin
  • Fraktal – Yön: Zahid Çetinkaya
  • Kanalı Beklerken – Yön: Yasin Serindere
  • Sallak – Yön: H. Rasoul Iranzad
  • Son Akşam Yemeği – Yön: Selinay Güneş
  • Tayf – Yön: Ali Kavas
  • We can’t be as close as before – Yön: Şemi Umut Karataş
  • Vortex – Yön: Cüneyt Işık
  • Yaylacı – Yön: Fatih Ertekin

Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);

  • Absence of light – Yön: Beatrice Aline
  • BarfuB durch Glas – Yön: Timur Küçükince
  • Das kleine Bild – Yön: Franzi Heinrich
  • Esma – Yön: Mikail Emrecik
  • Im Glashaus – Yön: Anna Zhukovets
  • Kısmet – Yön: Merve Uslu
  • Monita – Yön: Burhan Bercin
  • Reversibel – Yön: Lukas Marz
  • Wusstet ihr dass Steine – Yön: Katharina Schnekenbrühl
  • Verliebt verpackt versunken – Yön: Katharina Freudenberger

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.