Gabriel’in Düşü Şubat Oyun Programı Belli Oldu

TiyatroDEA’nın prodüksiyonu olan Gabriel’in Düşü adlı oyunun Şubat ayı programı belli oldu. Gabriel’in Düşü ilk olarak 16 Şubat’ta Alan Kadıköy’de seyirciyle buluşacak.

Oyun Hakkında

Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir. Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, Türkiye’nin yakın geçmişinde yaşanmış 6-7 Eylül Olayları sonrasında İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.

Çift, ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp, Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır.

Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; birbirlerinden hem uzak hem de çok yakın üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşür.

Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

Prömiyerini 9 Kasım’da, 25.İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan Gabriel’in Düşü, seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Yaratıcı Ekip ve Oyuncular:

Yazar: Sema ELCİM
Yönetmen: Ahmet Sami ÖZBUDAK
Dramaturji: Selen KORAD BİRKİYE
Işık Tasarımı: Yasin GÜLTEPE
Koreografi: Alparslan KARADUMAN
Ses ve Müzik Tasarımı: Vehbi Can UYAROĞLU
Oynayanlar: Ayşegül TEKİN, Banu ÇİÇEK, Batur BELİRDİ,
Burak TAMDOĞAN, Çiçek DİLLİGİL, Ersin Umut GÜLER, Kerem PİLAVCI

Oyun Tarihleri:

  • 16 Şubat 20:30 – Alan Kadıköy
  • 19 Şubat 20:30 – Hann Sahne/Kanyon
  • 28 Şubat 20:30 – Moda Sahnesi
Gabriel’in Düşü oyun müzikleri

Biletler için tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir