Zaman: 4 August, 2020

Galeri 77’den “Remember Me” Sergisi


Galeri 77, zorunlu olarak verdiği ara sonrasında geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiği sergilerden yola çıkarak bir nevi yakın geçmişi bizlere hatırlatan ve bir sonraki sezonda mekânında ilk sergilerini görmeye başlayacağımız yeni sanatçıların işlerini keşfetmeye odaklanan “Remember Me” isimli karma sergiye 16 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Farklı stil ve üsluplardan yedi sanatçının daha önce sergilenmemiş ilgi çekici işleriyle oluşturulan seçki; Zeynep Akgün, Berkay Buğdan, Sedat Girgin, Mehmet Resul Kaçar, Mesut Karakış, Kirkor Sahakoğlu ve Sayat Uşaklıgil’in son dönem eserlerini siz sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Galeri 77 “Remember Me” isimli bu seçkisiyle, temsil ettiği sanatçıların hem yakın geçmişteki kişisel sergilerinden esintiler taşıyan yepyeni eserleriyle ziyaretçilerin belleklerini tazelemeyi hem de bir sonraki sezonda karşılaşacağımız yeni sergilerine dair ufak ip uçları sunmayı hedefliyor. Farklı kavramlar, üsluplar ve üretim teknikleriyle harmanlanan sergi, izleyici için çok sayıda çeşitlilik sunarak bunlar arasında mukayese ve ilişkiler kurma imkân sağlıyor. Tuval ve metal üzerine işlerin yanı sıra heykel ve sınırlı edisyon çalışmaların da yer alacağı sergi, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında 29 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Sergiyi üç boyutlu sanal tur olarak da ziyaret edebilirsiniz. Kendi sanal tur deneyiminiz için https://www.dreamreality.com.tr/3d-model/galeri-77-remember-me/fullscreen adresine gidiniz.

Önemli Not: Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında galeri mekânı düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup sanatseverlerin ziyaretleri süresince maske takmaları ve fiziksel mesafenin korunması hususunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

Galeri 77
Hacımimi Mah. Necatibey Cad. Sakızcılar Sok. No:1/E, Karaköy 34425 Beyoğlu/İstanbul
Pazartesi-Cumartesi, 10.00-18.00

Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir