Galeri Bu “Doğa Konuşur” | Galeri Bu Pavilion “Benimle Başlamadı”Galeri Bu Galata 3 Ekim-5 Aralık 2020 tarihleri arasında sanatçı İsmet Değirmenci’nin “Doğa Konuşur” adlı sergisine, Galeri Bu Pavilion ise sanatçı Deniz Doğruyol’un “Benimle Başlamadı” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Galeri Bu "Doğa Konuşur" | Galeri Bu Pavilion "Benimle Başlamadı"

İsmet Değirmenci “Doğa Konuşur”;

Galeri Bu sanatçı İsmet Değirmenci’nin “Doğa Konuşur” adlı sergisine 3 Ekim 2020 ile 5 Aralık 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Değirmenci’nin şiirsel dille kaleme aldığı metin; bir doğa yürüyüşü içinde insanı, düşünen insanın içinde “ben” arayışını, bütün yürüyüş ve düşünüş anlarının fragmanlarını plastikleştiriyor. Sergide; yürüş felsefesinin şiirselliği, yalınlık ve samimiyet vurgusu, doğanın bir bütün olarak yüceliğinedir.

Deniz Doğruyol “Benimle Başlamadı”;

Galeri Bu Pavilion Deniz Doğruyol’un “Benimle Başlamadı” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 5 Aralık 2020’ye kadar görülecek sergi; temelde kolaj ve asamblaj diliyle meydana gelen eserlerden oluşuyor. Sergi boyunca karşılaşacağımız eserlerde dünyanın pek çok yerinden toplanan nesnelerle bir dil ağı örülüyor. Kolajlarında toplumsal cinsiyet, aile, aidiyet, toplumsal norm gibi kavramları odağına alarak; biriktirdiği trajedileri ironik bir dille plastikleştiriyor.

Sergileri Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Galeri pandemi dolayısıyla randevu sistemi ile ziyaretçi kabul etmektedir. Randevu için 0(212) 243 91 93 numaralı telefondan ya da @galeribugalata & @galeribupavilion Instagram hesaplarından Direkt Mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Galeri Bu Galata
Şahkulu Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Caddesi No:11 Galata, Beyoğlu/İstanbul
Galeri Bu Pavilion
Şahkulu Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Caddesi No:11/A Galata, Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir