Galeri FE’den Grup Sergisi: Ütopyalar Güzeldir

Farklı kuşak ve disiplinlerde üretim yapan sanatçıların yer aldığı ”Ütopyalar Güzeldir” grup sergisi 11 Mart–02 Mayıs 2020 tarihleri arasında Galeri FE’de ziyarete açılıyor.

İsmini Ferhan Şensoy’un ”Ferhangi Şeyler” oyunundaki şarkısından alan ”Ütopyalar Güzeldir” sergisi, günümüzün sıkıntılı atmosferine, umutsuzluğuna, hayal kırıklığına ve karmaşaya bir eleştiri getirirken, aslında umudun varlığını ve yeşertilmesi gereken bir duygu olduğunu yüceltir. Ütopyalar düştür, düşlerin gerçekleşmesine olan sonsuz umuttur çünkü ışık her zaman sızacak bir yol bulur. Öyleyse, Şensoy’un da dediği gibi ”…bir gün gelecek elbet, ütopyalar güzeldir”.

Resim, heykel, özgün baskı, seramik gibi çeşitli medyumların yer aldığı sergi, farklı dönem sanatçılar arasında üslup zenginliği ile bir diyalog kurarak çok sesliliği izleyiciye sunar.

Sergide yer alan sanatçılar; Ahmet Kemal Akıncı, Alev Araslı, Şule Toptaş, Mustafa Aslıer, Seyit Mehmet Buçukoğlu, Cins, Grigor Coshev, Hanefi Yeter, Nurten Deniz, Yağmur Doğan, Devrim Erbil, Hayati Misman, Barış Sarıbaş, Belmin Pilevneli, Angel Gescheff, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Emin Erdoğdu, Dilek Işıksel, Gülten İmamoğlu, Ergin İnan, Sinan Dağ, Mustafa Pilevneli, Olca Uzunokur.


Galeri FE

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. 60/2 D:4 Çiftehavuzlar, Kadıköy/İstanbul


Sergi Pazar–Pazartesi hariç her gün 11.00–19.00 saatleri arasında izlenebilir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.