Gece Gündüz İstanbul Fotoğraf Sergisi İFSAK Galeri’de!

Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergiler İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Timurtaş Onan Proje Grubu’ndan 21 katılımcının, 63 fotoğraf ile katkıda bulunduğu, Timurtaş Onan’ın danışmanlığında gerçekleşen ve İstanbul’un son yıllardaki sosyal ve kültürel açıdan değişimini siyah beyaz fotoğraflarla yorumlamayı amaçlayan “Gece Gündüz İstanbul” adlı proje sergisi, 27 Ocak 2022 tarihine kadar İFSAK Galeri’de ziyaret edebilir.

“Gece Gündüz İstanbul” Sergisi Hakkında

Bu siyah beyaz projede fotoğrafçılar; İstanbul’un sokak yaşamının gecesinde ve gündüzünde, Hümanist Fotoğraf akımında olduğu gibi objektiflerini günlük hayata çevirip, sıradanlığın içindeki güzelliği bulmayı hedeflediler. Kameranın teknik özelliklerinin önüne geçerek, gözlerinin önünde oluşan hikâyelere ruhlarını ve hayal güçlerini de katarak etkili fotoğraflar elde etmeyi başardılar.

Danışman; Timurtaş Onan
Katılımcılar; Nurhayat Baysal, Beril Baytan, Fethi Baytan, Semiha Berkem, Ayşe Birkardeşler Çankaya, Erhan Coral, Çiğdem Çintan, Alain Danon, Dilek Elçiçek, Ebru Esmen Mete, Handan Fırat İşyar, Müjgan Horozoğlu, Hamiye Kalcıoğlu, Neşe Karaarslan, Sibel Razzon, Eliz Reyna, Moris Sarfati, Harika Topaloğlu Yücel, Nurdan Turan, Hande Yeniley, Arzu Ünal Çokşirin.

Sergide her fotoğrafçıdan fine art koleksiyon kâğıdına basılı üçer siyah/beyaz fotoğraf, sergi kitabında ise dört eser yer almaktadır.


İFSAK Sergi Salonu

İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokak, No:32/2 Beyoğlu/İstanbul


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

One Ping

  1. Pingback: Sanat ve Edebiyat Dünyasında Kazan Kaynıyor. Peki Ben Neredeyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir