‘Genç Yeni Farklı 10: Devam Etmek Gerek” kaldığı yerden devam ediyor.

'Genç Yeni Farklı 10: Devam Etmek Gerek'' kaldığı yerden devam ediyor.

Zilberman Gallery–İstanbul, galerinin 2009 yılında genç sanatçılara yönelik başlattığı Genç Yeni Farklı (GYF) seçkisinin, sanatçı Burçak Bingöl küratörlüğündeki 10. sergisi Genç Yeni Farklı 10: Devam Etmek Gerek 13 Temmuzda seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Zilberman Gallery genç sanatçılara destek vermeye devam ediyor.

”Gallery’nin yalnızca ticari bir galeri olmanın yanında sürdürdüğü programlardan biri olan ve genç sanatçılara görünürlük sağlamak için açık çağrı ile duyurduğu GYF seçkisi her yıl ayrı bir kurul tarafından değerlendiriliyor. Genç sanatçılara alan açan bu sergi, galerinin onlarla yakın diyaloglar kurmasına da zemin sağlıyor.

GYF’nin farklı yıllarından 12 sanatçının yer aldığı sergi, genç bir sanatçı olmanın devamında sanatçı olarak kalma durumuna bakıyor. 10 yıllık bir sürecin sonucunda soluklanıp geriye bakarak bir ara değerlendirme yapıyor. Ortak bir tema üzerine düşünmek yerine sanatçıların yıllar içerisinde tutkuyla geliştirdikleri özgün dillerine odaklanıyor, onların kendi üretimlerinin doğal akışında şekillenen çalışmaları yan yana getiriyor.”

GFY sergilerine katılmaya hak kazanmış sanatçılarının çalışmalarından oluşan sergi 13 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında Zilberman Gallery de görülebilir.

Sanatçılar:

Eda Aslan, Özgür Atlagan, Alpin Arda Bağcık, Zeynep Beler, Sevinç Çalhanoğlu, Nazlı Erdemirel, Gizem Karakaş, Zeynep Kayan, Gülşah Mursaloğlu, Ali Şentürk, Ezgi Tok ve Hasan Özgür Top

Sergi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Naz Beşcan ile iletişime geçebilirsiniz: naz@zilbermangallery.com

ZILBERMAN GALLERY-İSTANBUL
İstiklal Cad. No.163 Mısır Apartmanı K.3 D.10 Beyoğlu / Istanbul
Telefon: +90 212 251 12 14

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir