Genç Yeni Farklı 11. Edisyonu İle Mısır Apartmanı’nda

Zilberman, bu sene 11. edisyonu gerçekleşen Genç Yeni Farklı sergisini ağırlıyor. Sergi, 13 Ağustos tarihine kadar Mısır Apartmanı’ndaki ana sergi ve proje alanında gerçekleşiyor.

Zilberman, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, sanat eleştirmeni Kültigin Kağan Akbulut, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, koleksiyoner Melek Gencer, küratör Aslı Seven ve galeriyi temsilen Naz Kocadere tarafından gerçekleştirildi.

Genç Yeni Farklı 11
Genç Yeni Farklı 11 Yerleştirme, Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz

Genç Yeni Farklı 11’de Betül Aksu, Emin Berk, Ceren Su Çelik, Delâl Eken, Özkan Işık, Murat Kahya, Pınar Köksal, Pınar Marul, Sinan Orakçı, Muaz Özden, Ferhat Tunç ve Yaren Yıldız’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı 11, 13 Ağustos’a kadar Zilberman İstanbul’da görülebilir.


Zilberman Istanbul

İstiklal Cad. No.163 Mısır Apartmanı K.3 D.10 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar