“Genco” , “Fazıl Say” ve “Borusan Quartet” ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda

“Genco” , “Fazıl Say” ve “Borusan Quartet” ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda


“Genco” , “Fazıl Say” ve “Borusan Quartet” ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda
GENCO Belgeseli – Fazıl Say – Borusan Quartet

ENKA Sanat, 6 Eylül Pazartesi Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan “Genco” belgeselinin galasına ev sahipliği yapacak. ENKA Açıkhava Tiyatrosu 7 Eylül Salı akşamı J. S. Bach’ın “Goldberg Varyasyonları” eserinin tamamını Türkiye’de ilk kez seslendirecek olan daimi sanatçısı, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ı ağırlıyor. 9 Eylül Perşembe ise Borusan Quartet klasik müzik severlerle buluşacak.

GENCO BELGESELİ

ENKA Sanat’ın Yapım Sponsoru olduğu, Türk Tiyatrosu’nun ulu çınarı Genco Erkal’ın sanat hayatını ele alan belgesel ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. Sahnede 60 yılını tamamlayan, Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan “Genco” adlı belgesel, yalnızca bir sanatçının kariyerini değil, Türk tiyatrosunun da önemli ve büyük bir dönemini anı ve anekdotlarla aydınlatıyor.

Tarih: 6 Eylül 2021, Pazartesi
Yer: ENKA Açıkhava Tiyatrosu
Saat: 21:15
Süre: Arasız 90’
Bilet Fiyatları: 50 TL / indirimli: 30 TL

FAZIL SAY

ENKA Sanat’ın daimi sanatçısı, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, pandemi döneminde repertuvarına eklediği J. S. Bach’ın “Goldberg Varyasyonları” eserinin tamamını Türkiye’de ilk kez ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda çalacak. 1741 yılında bestelenen ve barok dönemin zirvesini temsil eden, 60 dakikalık bu başyapıt, piyano çalışta yenilikçi tekniklerin icadı niteliği taşıyor. Sanatçı ayrıca, pandemi döneminde bestelediği ve “en iyi eserim” olarak tanımladığı son eseri “Yeni Hayat” Op. 99 piyano sonatını ENKAlı sanatseverler için seslendirecek. İki bölümden oluşan ve sanatçının yaşanan süreci müziğine yansıttığı eser, tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşamı durduran pandemi döneminin izlerinin silinmeye başladığı, insanlığın yeniden hayata döndüğü günleri anlatıyor.

Tarih: 7 Eylül 2021, Salı
Yer: ENKA Açıkhava Tiyatrosu
Saat: 21:15
Bilet Fiyatları: 200 TL – 180 TL / indirimli: 120 TL

BORUSAN QUARTET

Türk bestecilerinin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip Borusan Quartet, bu kez ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda klasik müzik severlerle buluşuyor.

Tarih: 9 Eylül 2021, Perşembe
Yer: ENKA Açıkhava Tiyatrosu
Saat: 21:15
Bilet Fiyatları: 150 TL – 120 TL / indirimli: 80 TL

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.


ENKA Açıkhava Tiyatrosu
Poligon Mah. Katar Cad. No:15/A Sarıyer/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir