Geo-Metry Sergisi’nde Artist Talks Gerçekleştirildi

İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların hazırladığı sergi serisi kapsamında Artist Talks etkinliği düzenlendi.

Atölye Cer projesinde düzenlenen serinin dördüncü sergisinde yer alan sanatçı Batuhan Yaşar Cebli, etkinliğe katılan sanatseverler ile Geo-Metry sergisi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Batuhan Yaşar Cebli ve Dr. Feride Çelik
Batuhan Yaşar Cebli ve Dr. Feride Çelik

Atölye Cer’de devam eden serinin dördüncü sergisinde yer alan sanatçılardan Batuhan Yaşar Cebli, eserlerini, sanata bakış açısını, sanat yaşamını, eserleri ile geometri arasında kurduğu bağa ilişkin görüşlerini aktardı. İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, Cer İstanbul projesi sakinleri, atölye sanatçıları ve birçok sanatseverin katılımıyla gerçekleşen sohbette katılımcılar arasında serginin küratörü Dr. Feride Çelik ile İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt da yer aldı.

Cer İstanbul projesinin içerisinde, Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de gerçekleştirilen sohbetin ardından konuklar ilgiyle sergiyi gezdi.

Geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı ve Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesi, seçkin sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Tarihi Yarımada’da hayata geçirilen Atölye Cer projesiyle genç ve yetenekli sanatçıların sanatsal üretimi için gerekli atölye ihtiyacı karşılanırken, kültürel bir miras olan sanatın nesiller boyu aktarımı için gerekli ortam sağlanıyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.