Gerçek Bir Hayat Hikâyesi: “Başka Kardeşi Var mı?”

Başka Kardeşi Var mı?
“Başka Kardeşi Var mı?” Kapak

Bir soru hayatı değiştirebilir mi? Değiştirir. “Başka kardeşi var mı?”

Doktorun teşhisteki ilk cümlesi ile hayallerini, neşesini, gelecek planlarını, oğlunun sağlıklı günlerini ortopedi servisinde bırakan bir ailenin kötü huylu tümörle savaşı ve zaferi kitap oldu. Yazarı baba, kahramanı ise 8 yaşındayken sağ bacağı kemik tümörüne yakalanan oğlu olan gerçek bir azim ve geri dönüş hikayesi. Penguen Kitabevi Müptela Yayınları tarafından yayımlanan “Başka Kardeşi Var mı?” kitabı dijital platformlar üzerinden okurlarıyla buluştu.

“Babalar çocuklarının kahramanı olsa da bu kitapta oğlum, benim kahramanım.”

“Başka Kardeşi Var mı?” yaklaşık 2 milyonda 1 görülen osteosarkom kemik tümörü teşhisiyle hayatı alt üst olan, kendisine, oğluna ve eşine söz vermiş bir babanın gözünden, kalbinden satırlara dökülmüş 2 yıllık zor bir tedavi sürecini anlatıyor. Babalar çocukların kahramanı olsa da, bu kitapta oğlu, babasının kahramanı. Bir yanda biyopsiler, ameliyatlar, kemoterapiler, fizik tedaviler diğer yanda inişler, çıkışlar, içe kapanmalar, karamsarlık, kararlılık, inanç, mücadele, ilahi tesadüfler ve basketbola dönüş azmi… Bu azim ve inanmışlığın sonunda sözlerini tutup hastalığı yenen güçlü bir çocuk, inanmış bir anne ve baba… “Başka Kardeşi Var mı?” anlatım dili ve sürükleyici hikâye anlatımı ile yarına dair umutları çoğaltan gerçek bir yaşam öyküsü.

Onkoloji hastanelerinde tedavi gören tüm çocuklara, ailelerine, tüm tümör hastalarına umut olması, güç vermesi ve süreçteki acılarını, paylaşmak adına kaleme alınmış faydalı bir yol arkadaşı. Yazar, hastalıkla ilgili hayati bilgileri, istatistikleri, tecrübe ve tüyolarını da derttaşlarına not bölümünde detaylı şekilde anlatıyor.

Her bir özel çocuğa, ailesine, her bir yetişkin özel hastaya rehber ve şifa olması, kitaptaki her satırın her hücreyi iyileştirmesi, fayda sağlaması ve umut olması için “Başka Kardeşi Var mı” dijitalde ve raflarda yerini alıyor.

Penguen Kitabevi Müptela Yayınları’nın okurla buluşturacağı “Başka Kardeşi Var mı?” 22 Haziran Çarşamba gününden itibaren de tüm Penguen Kitabevleri, D&R’lar başta olmak üzere toplamda 900 noktada okuyucuyla buluşacak.

Kıvanç Gülmez Hakkında

Kıvanç Gülmez, 1977’de İstanbul Çatalca’da doğmuş, ailesinin 2. kuşağı Selanik göçmenidir. Memleketine, kökenlerine, Mustafa Kemal’e hayrandır. 1996’da İnterstar TV ile başladığı televizyon programcılığı kariyerinde, dış yapım olarak ulusal televizyon kanallarının neredeyse tümünde muhabir ve editör olarak çalıştı. A.S Yapım bünyesinde pek çok kanala, eğitim, ekonomi, spor temasıyla hazırlanan programların içerik ve saha editörlüğünü yaptı. CNN-Türk Televizyonu’nda “Çıkış Yolu” isimli ekonomi programında sunucu, Habertürk TV’de de “Hasar Avcıları” ismiyle ekrana gelen reality programında sunucu-editör, “Gelecek Benim” dergisinde editör olarak çalıştı.

Gülmez, TRT Belgesel’de “Afrika Camileri” belgeseli ile ilk senaryo ve yönetmenlik deneyimini yaşadı. Aynı zamanda bilişimden lojistiğe, tarımdan perakendeye kadar farklı sektörlere tanıtım filmleri hazırladı. Yaklaşık 10 yıldır Bakış isimli ekonomi programının editör ve muhabirliğini sürdürüyor.

“Başka Kardeşi Var mı” yazarın ilk kitabıdır ama son olmayacaktır. Kıvanç Gülmez, harika insan Bilgen Gülmez ile evli, gurur duyduğu kahraman oğlunun da babasıdır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar