Gizem Yüklü, Sürükleyici Bir Psikolojik Roman: “Ölü Kadının Günlüğü” Çıktı!

Gizem Yüklü, Sürükleyici Bir Psikolojik Roman: "Ölü Kadının Günlüğü" Çıktı!

Bir kadın, iki kimlik ve sırlarla dolu bir geçmiş… Filiz Çiçek’in yeni romanı Ölü Kadının Günlüğü, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı! Denizde boğulma tehlikesi geçirdiği sırada kalbi duran, tekrar hayata döndürülse de ikinci yaşamına bir türlü adapte olamayan İlknur’un gizem dolu öyküsünü anlatan Ölü Kadının Günlüğü, okuru bir girdap gibi içine çeken sürükleyici bir psikolojik gerilim…

Filiz Çiçek’in, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan yeni romanı Ölü Kadının Günlüğü, masum bir kadının sıradan yaşamından İstanbul’un arka sokaklarına, kirli meyhanelerine, metruk binalarına uzanan gerilim dolu, psikolojik bir öykü.

Ölü Kadının Günlüğü, genç bir kadının tatilde yaşadığı korkunç deneyimin ardından kâbusa dönen yeni hayatını konu alıyor. Unutkanlık, yorgunluk ve uykusuzlukla baş etmeye çalışan İlknur, antidepresanlarla ayakta durmaya çalışırken yalnız kaldığı evinde esrarengiz olaylar yaşamaya başlıyor. Kendi odasında ne zaman aldığını hatırlayamadığı açık seçik kıyafetler, asla takmayacağı takılar ve okumadığı yazarlara ait kitaplar bulan İlknur, yaşadığı bu gizemli olayların dozu artınca çareyi hipnozda buluyor.

Dinmeyen baş ağrıları, evde yankılanan topuk sesleri ve bir gün kendi günlüğünde aniden beliren esrarengiz isimle hayatı kâbusa dönen, karanlık geçmişinin izinde bir suçluya dönüşen İlknur’un sıra dışı öyküsü bir solukta okunmayı bekliyor.

Filiz Çiçek’in yeni romanı Ölü Kadının Günlüğü, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

FİLİZ ÇİÇEK HAKKINDA
İzmir’de doğup büyüyen Filiz Çiçek, Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra gazetecilik yapmaya başladı ve İzmir’de Yeni Asır, İstanbul’da Sabah gazetelerinde toplam 12 yıl, gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. 1999’da gazeteciliği bırakıp Ankara’ya yerleşti ve uzun yıllar Türkiye Bilimler Akademisi’nin yayın koordinatörlüğü görevini sürdürdü. Filiz Çiçek son beş yıldır İstanbul’da yaşıyor, yazmaya ve editörlük yapmaya devam ediyor. Ölü Kadının Günlüğü’nün yanı sıra yayınlanmış iki çocuk kitabı bulunuyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir