Gökçe Çiçek Erdemir’in ‘Eriyen Hafıza, Beliren Katman’ Başlıklı İlk Solo Sergisi Canvas Art Galeri Ankara’da !CanvasArt Gallery, 28 Nisan – 28 Mayıs tarihlerinde Gökçe Çiçek Erdemir’in ‘Eriyen Hafıza, Beliren Katman’ başlıklı solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Gökçe Çiçek Erdemir’in ‘Eriyen Hafıza, Beliren Katman’ Başlıklı İlk Solo Sergisi Canvas Art Galeri Ankara’da !
Gökçe Çiçek Erdemir – 120*160 Akrilik “benim yüzlerim”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversite’si Geleneksel Türk Sanatları Bölümü mezunu Gökçe Çiçek Erdemir’in resimleri dokulu geometrik formlar üzerine cephelenmiş çerçeveler ,boyutlu kesitler ve kabartma stilize figürlerden oluşmaktadır.

‘Eriyen Hafıza, Beliren Katman’ adlı sergisi için çalıştığı bu seride sanatçı toplumun kültür hafızasındaki geleneksel formları maskelere ,figürlere dönüştürmüştür. Bu maskeler bir anlamda kültüre yabancılaşmanın gölgesi ve gizlenen kısmına bir metafor olarak eserlerin odağına yerleştirilmiştir. Sanatçı bu maskeleri ;dişil figür stilizasyonlarını gelen bir bildirim gibi kompozisyonda formlardan sarkıtılmış bir görüntüyle resmeder böylece izleyiciye geçmişin izlerini dijital çağa atıfla hatırlatır ve seriyi soyut geometrik çalışmalarıyla tamamlar.

Sanatçı bu hayvansal formlar ve geometrinin yolculuklarında üstlendikleri anlamların ötesinde yenilikçi ekleriyle özgün ve yalın bir dil geliştirmiştir.

Gökçe Çiçek Erdemir’in pratiğine en kapsamlı bakışı sunan ‘Eriyen Hafıza ,Beliren Katman ‘adlı ilk solo sergisi Pazar günleri hariç 10.00 – 18.00 saatleri arasında Canvas Art Gallery’de ziyaret edilebilir!


Canvas Art Galeri Ankara

İran Cad.Hayat Apt . 17/C , Kavaklıdere
Açılış: 28 Nisan 2022 18:00

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir