Grand Pera Emek Sahnesi Yeni Sezonunu Virtüöz Kemancı Yury Revich’le Açıyor!

Yury Revich
Yury Revich

Grand Pera Emek Sahnesi 1 Ekim 2022 Cumartesi günü 2022-23 sezonuna muhteşem br konser ile merhaba diyor.

Dünyaca ünlü keman virtüözü Yury Revich 2022-23 sezonu ilk Türkiye konserinde ‘Grand Pera Emek Sahnesi’ açılış konserinde İstabullu klasik müzikseverler ile buluşacak. Keman virtüözü bu konserde Türkiye’de şimdiye kadar sadece bir kez seslendirilmiş Vivaldi ve Piazzolla’nın ‘Mevsimler” inin iç içe harmanladığı “8 Mevsim”performansıyla bir zaman makinası misali dinleyicilerini 18. yüzyıl İtalya’sından 20. yüzyılın Arjantin’e benzersiz müzikal bir yolcuğuna çıkartacak.

Ödüllü kemancıya Türkiye’nin yetiştirdiği en başarlı genç şef Can Okan yönetimindeki “İstanbul Genç Oda Orkestrası ” eşlik edecek. Maestro Okan orkestrayı bizzat çalacağı klavsenin başında yönetecek olması geceye ayrı bir değer katacak.

Yury Revich sahip olduğu inanılmaz derinlik, olgunluk ve yaratıcılığıyla Avrupa’nın en iyi kemancılarından ve sayılı Paganini icracılarından biri olarak kabul edilmektedir. Ödüllü sanatçı dikkat çeken performanslarının yanı sıra UNICEF ve Avusturya hükûmeti birlikte ile yürüttüğü yardım ve farkındalık projeleri ile de ön plana çıkmakta ve çalışmalarını hâlâ Viyana’da sürdürmektedir. Virtüöz kemancı konser verdiği Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus, CSO ADA Ankara Ana Konser Salonu gibi dünyanın en prestijli konser salonlarınada konserler vermektedir.

Keman virtüözü bu konserde başarılı şef Can Okan yönetimindeki ”Genç Yaylı Orkestrası” eşliğinde İtalyan besteci Antonio Vivaldi‘nin “Dört Mevsim” nin tasvir ettiği İtalyan fırtınalı ile ile Astor Piazzolla’nın “Buenos Aires’in Dört Mevsimi”nin barındırdığı tutkulu ritimlerinin daha önce hiç olmadığı şekilde harmanlandığı yüksek tempolu virtüözite gerektiren “8 Mevsim” i performansı ile klasik müzikseverlere ‘Emek Sahnesi’nde unutamayacakları bir konser akşamı yaşatacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar