“gri alan” Sanat Galerisi, 13 Sanatçının Katıldığı “Muğlak” İsimli Karma Sergi İle Ayvalık’ta Açılıyor

“gri alan” Sanat Galerisi, 13 Sanatçının Katıldığı "Muğlak" İsimli Karma Sergi İle Ayvalık’ta Açılıyor
“gri alan” Sanat Galerisi, 13 Sanatçının Katıldığı “Muğlak” İsimli Karma Sergi İle Ayvalık’ta Açılıyor

Bağımsız sanatçıların eserleriyle Ayvalık’ın kültür yaşamına yeni ve alışılagelenden farklı bir boyut katacak olan gri alan, 17 Temmuz 2021 Cumartesi günü saat 17:00’da kapılarını açıyor.

Ana akım galerilerin aksine çoğulcu, tartışmaya alan açan, queer bir mekan olma niyetiyle yola çıkan gri alan sanat galerisi, Türkiye’nin çok önemli 13 sanatçısının eserlerinden oluşan “Muğlak” başlıklı karma sergiyle açılıyor.

Günlük hayatın akışı içinde sanat izleyicisini, Ayvalık’ın eşsiz güzellikteki sokaklarından birinin köşesinde karşılayacak olan gri alan, bu yönüyle güncel sanatın ‘mesafeli’ algısını bozmak üzerine bir alan açacak.

Çoğulcu bir perspektifle yola çıkan gri alan, kolektif bir proje oluşturmak isteyen sanatçılara fikir paylaşım alanı olmak istiyor.

gri alan, yıl boyunca periyodik aralıklarla karma veya kişisel sergilerle bağımsız sanatçıların eserlerini Ayvalıklı sanatseverlerle buluşturacak.

“MUĞLAK” BAŞLIKLI KARMA SERGİ

Muğlak, gri alan’ın ortaya çıkmasına paralel olarak oluşan, gri alan’a yakın duran sanatçıların eserlerini bir araya getiren çok özel bir sergi olma özelliği taşıyor. Sanat izleyicisiyle eserin kuracağı ilişkiye dair çok söz üretmeden, izleyici deneyiminin biricikliğine alan açan bir sergi olan Muğlak’ta yan yana gelme ihtimali az olan sanatçılar ve işleri ilk kez bir arada sergilenecek.

gri alan ile birlikte açılacak ve 17-27 Temmuz tarihleri arasında görülebilecek olan Muğlak sergisinde şu sanatçıların eserleri yer alıyor:

Cankat Kalyoncu
Çetin Kerem Akbaş
Dicle Çiftçi
Dilara Koparan
Erin İlkcan Aslan
Gökalp Koparan
İrem İmaroglu
Kayra Atasoy
Nazım Arslan
Öykü Güneş
Özge Canoglu
Pelin Çağlar
Şemsi Altaş

Ayvalık’ta Cumhuriyet Caddesi 81 numarada bulunan gri alan’a gri.alan isimli Instagram hesabından ulaşılabiliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar