gri alan’dan Ayvalık’ta Karma Sergi: Bahar Seçkisi

Ayvalık’ın bağımsız sanat inisiyatifi gri alan, ‘Bahar Seçkisi’ isimli karma sergisiyle 23 Nisan’da kapılarını sanatseverlere açıyor.

Ayvalık’ın bağımsız sanat inisiyatifi gri alan, bahara 27 sanatçıdan oluşan karma sergi ile “merhaba” diyor. Mart ayında yaptığı açık çağrı sonucunda bir araya gelen sanatçılardan oluşan seçki, birçok farklı disiplini, tekniği ve anlatıyı içeriyor. 23 Nisan Cumartesi günü saat 17:30’da başlayacak sergi Haziran ayına kadar devam edecek.

gri alan sergi
gri alan – Bahar Sekçisi

23 Nisan Cumartesi günü saat 17:30’da açılışı gerçekleşecek olan seçkide yer alan sanatçılar şu isimlerden oluşuyor: Ali Can Saraç, Andrea Pecatikov, Ayşe Kıran, Baran Kurtoğlu, Barış Can Solak, C. Nazım Arslan, Dicle Çiftçi, Didem Gözalır, Elif Atılır, Emre Bulut, Erin İlkcan Aslan, Gizem Konyar, Handan Hançer, İlke İlter, Kahraman Turan, M. Furkan Aktaş, Melisa Alıcı, Merve Köklü, Musa Hatan, Nesrin Kara, Orçun Beslen, Ömür Kaya Kızılarslan, Öykü Güneş, Selin Karataş, Serap Şahin, Tuğba Akbulut ve Yağız Yılmaz.

Geçen sene çoğulcu bir perspektifle yola çıkan gri alan, tartışmalara alan açan, queer bir mekân olarak kendini tanıtıyor. Sanat galerilerini gündelik hayatın bir parçası olarak kurgulayan gri alan, güncel sanatın ‘mesafeli’ algısını da kırmayı amaçlıyor. Geçen seneden bu yana ‘Muğlak’ ve ‘Dekadans’ isimli iki sergide toplam 19 sanatçının eserlerini sergileyen gri alan, aynı zamanda müzik ile resmi bir araya getiren performanslara sahne oldu.

Instagram

Künyeler:

  1. Didem Gözalır
  2. Baran Kurtoğlu
  3. Kahraman Turan

gri alan

Sakarya Mah. Cumhuriyet Cad. 81A Ayvalık/Balıkesir

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar