Gru Art Gallery Umut Altıntaş’ın Solo Sergisini Ağırlıyor

Umut Altıntaş’ın ‘Flash’ Sergisi 30 Nisan’da Gru Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Umut Altıntaş, 'Flash' Sergisi
Umut Altıntaş, ‘Flash’

Gru Art Galery, 30 Nisan – 5 Haziran 2022 tarihleri arasında Umut Altıntaş‘ın ‘Flash’ isimli kişisel sergisini ağırlıyor. Umut Altıntaş, Flash sergisinde yapışkanlı her türlü yüzeye basılmış çıkartmaların içi boşaltmış artıklarının amorf form ve renklerinden yola çıkıyor. Çıkartmadan geriye kalan, kolaylıkla tanımlanamayan negatif alanları ve istenmeyen olarak addedilen çerçeveleri ana malzeme haline getirdiği bir üretim metoduna odaklanıyor.

Altıntaş’ın akademik çalışmaları ve tasarımlarında sıklıkla ele aldığı boşluk kavramı Flash sergisinde yer alan kolajlarında kavramsal bir boyutta karşımıza çıkıyor. Sanatçı, boşluğu çerçeveleyerek boşun boş olduğunu gösteren çıkartma artıklarını bir araya getirmesinin yanı sıra kimi zaman kullandığı zıt renkler vasıtasıyla da boşluk kavramını araştırıyor.

Kendinden yapışkanlı hazır endüstriyel etiketler, çocuklar için yayımlanmış çıkartmalı illüstrasyon kitapları ve kırtasiyede satılan renkli etiketler Altıntaş’ın sanatsal üretiminin ana malzemelerini oluşturuyor. Kullanılan etiketlerin kendine has form, doku ve renkleri ile sahip oldukları deformasyonlar, sanatçının bir akış içerisinde hızlı kararlarla meydana gelen üretim süreciyle birleşiyor. Bu yanıyla sergide yer alan kolajlar, resim ve grafik arasında değişen biçimsel bir dil sunuyor. ‘Flash’ 5 Haziran tarihine kadar Gru Art Gallery’de ziyaret edilebilir.


Gru Art Gallery

Yenice Mah. Park Sk. No:8/4-5 Urla/İzmir

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar