Gülcan Şenyuvalı’nın ‘‘Beyaz Atlı Prens (!)’’ Adlı Sergisi Ferda Art Platform’da

Gülcan Şenyuvalı’nın ‘‘Beyaz Atlı Prens (!)’’ adlı kişisel sergisi 18 Mart-20 Nisan 2022 tarihleri arasında Ferda Art Platform Ana Salon’ da izleyiciler ile buluşuyor.

Gülcan Şenyuvalı ‘‘Beyaz Atlı Prens (!)’’
Gülcan Şenyuvalı ‘‘Beyaz Atlı Prens (!)’’

Modern toplumun DNA’sına işlemiş cinsiyetçi söylem, düşünce ve eylemler kanserli hücreler gibi nesiller boyunca masallar aracılığı ile çocuklara aktarılıyor olabilir mi? Clarissa Pinkola Estés’ın masal, hikâye ve efsaneleri yeniden yorumlayan ‘’Kurtlarla Koşan Kadınlar’’ adlı kitabına referansla yola çıkan Gülcan Şenyuvalı sergisinde kadın cinayetleri politiktir söylemini temel alıyor. Sanatçı Mavisakal hikayesi üzerinden kadına şiddeti bir kez daha tartışmaya açıyor. Dişil merakın dolayısıyla kadın yaratıcılığının sembolik katili olan Mavisakal ve Beyaz Atlı Prens aslında aynı kişi olabilir mi?

Türkiye’de 2021 yılında öldürülen 416 kadına ithafen yapılmış bir yerleştirmenin de bulunduğu ‘‘Beyaz Atlı Prens (!)’’ 20 Nisan 2022 tarihine kadar Ferda Art Platform Ana Salon’da ziyaret edilebilir.

FAP Proje Alanı Sergisi

Burcu Gökçek’in Proje Alanı’nda gerçekleştirdiği tek kanallı bir video ve ona eşlik eden bir resimden oluşan ”Otoportre” isimli yerleştirmesi 18-30 Mart 2022 tarihlerinde FAP Proje Alanı’nda ziyaret edilebilir.


Ferda Art Platform

Maçka Cad. Ralli Apt.
37/7 K:5 Teşvikiye Şişli İstanbul

Ziyaret Saatleri

Salı, Çarşamba, Perşembe , Cuma ve Cumartesi 11.00-19.00 Arası
Pazar ve Pazartesi Kapalı


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir