Güliz Ayla’dan Yeni Şarkı: “An’da”

Güliz Ayla
Güliz Ayla

Türkiye’de son yıllarda hızlı yükselen müzisyenlerden Güliz Ayla, 2022 yılında yayımladığı Al Yorgun Kalbimi sonrası yeni teklisi “An’da”yı; Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital dünyada yayımlandı.

Sözleriyle, müziğiyle, tavrıyla ilk günden itibaren kimsenin gölgesinde kalmadan, özgün ve güçlü bir çıkış yakalayan Güliz Ayla, yeni teklisi An’da ile başarılarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Sözü ve müziğini aynı zamanda düzenleme ve prodüktörlüğünü de yapan Cihad Selamlar ile hazırlayan Güliz Ayla, şarkının video klibi ve yeni imaj fotoğraflarında Halil Güzel’le birlikte çalıştı.

Hayatını dolu dolu müzikle geçiren, albüm yerine artık dijital dünyanın işleyişine uygun olarak tekli şarkıları dinleyicisine sunan Güliz Ayla, ‘her seferinde ilk albümünü yayınlıyormuş gibi heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

An’da bir aşk şarkısı, naif bir dille aşk hakkında bir şarkı. Kullanılan dizeler nedeniyle bir film müziği gibi sıcak. Akustik algının baskın olması, müziği sözleriyle uyumlu hale getirerek şarkının içine hapsolmanızı sağlıyor.

Güliz Ayla

2015 yılında Sony Music etiketiyle ilk albümünün ilk teklisi “Olmazsan Olmaz” yayınlandı. Güliz Ayla’nın kendi adını taşıyan ilk albümü Eylül 2015’te yayınlandı. “Olmazsan Olmaz” ile büyük beğeni toplayan ve video klibi Youtube Vevo kanalında 100 milyondan fazla izlenen ilk Türk sanatçı ünvanını alan Güliz Ayla; ilk albümüyle “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı”, “En İyi Çıkış Yapan Şarkı” ve “En İyi Çıkış Yapan Albüm” ödüllerine layık görüldü. 2016 yılında “Algida/Cornetto” ile işbirliği yaparak Cornetto’nun o yaz ki reklam şarkısı “İlk Öpücük Benden Olsun’u seslendirip, reklam filminde oynadı. Kanal D’de yayınlanan “Tatlı İntikam” dizisinin jenerik şarkısı “Deli Fişek”i yazdı, besteledi ve söyledi. 2017 Kasım ayında 2. stüdyo albümü “Parla” ve çıkış şarkısı “Bilirkişi” ile büyük beğeni topladı. Parla albümünden sonra kendi yazdığı ve bestelediği tekliler ve projeleri ile dinleyecisiyle buluştu. Pek çok şarkısı sayısız dizi, film ve reklam müziğinde kullanılan şarkıcı, en son 2021 yılında Alp Yenier ile “Kardeşlerim” dizisinin jeneriğini yazdı ve söyledi. Kariyerine konserleri, yayınladığı şarkılar ve projeler ile devam ediyor.

Söz ve Müzik: Güliz Ayla, Cihad Selamlar
Düzenleme, Prodüktör: Cihad Selamlar
Akustik ve Klasik Gitar: Ömercan Özüaydın
Bas Gitar: Toygar Ersoy
Yaylılar: İstanbul Strings
Keyboards, Drum Sampling: Cihad Selamlar
Vokal Kayıtları: Blue Kite Audio
Yaylı Kayıtları: Stüdyo Bahadır
Mix: Murat Bulut
Mastering: Çağlar Türkmen

Güliz Ayla “An’da” Şarkı Sözleri

Ilık bir yaz gecesi hissettirdiğin
Rüzgarın yüzümü yalar, benimlesin
Tenin eski mahallem çok iyi bildiğin
Sokaklarında kaybolmak isterim

Mahrum olmak istemem senden, mahrum etmekte
Bi’ sakınca görmüyorum bu kadar çok sevmekten de

Al beni sarmala göğsüne sakla
Ah kalalım sonsuza kadar anda
Al beni sarmala göğsüne sakla
Ah kalalım sonsuza kadar anda

Sevgilim düşün biraz ihtimal neydi?
Milyarlar içinden bulmak seni
Bazen bütün hikaye tesadüf gibi
Kadere inancımla aramı düzeltti

Hem kaşifim hem keşif, güzelleştim ellerinde
Bi’ sakınca görmüyorum bu kadar çok sevmekten de

Al beni sarmala göğsüne sakla
Ah kalalım sonsuza kadar anda
Al beni sarmala göğsüne sakla
Ah kalalım sonsuza kadar anda

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.