Gümüşlük Sahilinde ‘Kumda Çello’ Konseri



Bosfor Turizm ana sponsorluğunda düzenlenen, 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Gümüşlük Festival Akademisi Kumda Çello konseriyle Toprak Ev’de devam edecek…

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali kapsamında bir konser vermek için Gümüşlük’te bulunan Fransız çellist Ophelie Gaillard, 16 – 20 Ağustos tarihleri arasında bir de çello masterclassı düzenliyor. Yurt genelinden 8 genç çellisti konuk eden GFA masterclass çello programı, yoğunlaştırılmış derslerle Gümüşlük sahilindeki mini salon Toprak Ev’de devam ediyor.

Gümüşlük Sahilinde ‘Kumda Çello’ Konseri
Çello Masterclass – Arşiv

20 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.30’da yine aynı salonda düzenlenecek ustalık sınıfı konseriyle 8 genç çellist, sertifikalarını alacak. Çello ve piyano için derlenmiş bir seçkiyle izleyici karşısına çıkacak olan yetenekli gençlere sertifikalarını, düzenlenecek törende eğitmenleri Ophelie Gaillard ve Festival Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay verecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarları’ndan gelen yaşları 15 ila 25 arasında değişen 8 genç çellist, programda C. Saint Saens, J. Haydn, J.S. Bach, A. Vivaldi ve P.I. Tchaikovsky gibi tanınmış bestecilerin eserlerini seslendirecek.

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali program:
20.08 Cumartesi
– GFA Kumda Çello, KUMDA – Festival Merkezi
22.08 Pazartesi – Tabanları Yağlamak – Zeus ve Bilge Zeytin Ağacının Hikâyesi, Çocuk Oyunu, SUDA – Festival Merkezi
27.08 Cumartesi – Şatonun Altında (Tiyatro Oyunu), TAŞTA – Antik Taş Ocağı
28.08 Pazar – Bir Çekirgenin Rüyası – Sirk performansı (Hollanda), SUDA – Festival Merkezi
29.08 Pazartesi – Uriel Herman (İsrail) – Caz piyano, SUDA – Festival Merkezi
30.08 Salı – Nout (Fransa) – Jazz Trio, SUDA – Festival Merkezi
31.08 Çarşamba – Mehmet Ali Şimayli “Portrait and a Dream”, SUDA – Festival Merkezi
02.09 Cuma – Zozo (AFOM, MACADAM MAMBO), Lakuti (Ostgut Ton, Berlin) – DJ Performansları, SUDA – Festival Merkezi
06.09 Salı – Love Jazz Quartet, SUDA – Festival Merkezi
08.09 Perşembe – Çocuklar için Masalların Masalı, SUDA – Festival Merkezi
09.09 Cuma – Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal, SUDA – Festival Merkezi
14.09 Çarşamba – Kapanış konseri – Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası & Gümüşlük Festival Akademisi Genç Yetenekler & Gülsin Onay, Şef Işın Metin, TAŞTA – Antik Taş Ocağı

Yeşil Yaşam Gümüşlük Program: 1-10 Eylül 2022
Çocuk Oyunları Atölyesi – Caner ve Tamer Karataş, KUMDA – Festival Merkezi
Babun Play – KUMDA – Festival Merkezi
Bozcaada Ekolojik Belgesel Filmleri – KUMDA – Festival Merkezi
Devr-i ÂLEM – Doğa üzerine bir muhabbet çemberi – Güneşin Aydemir, KUMDA – Festival Merkezi

Antik Taş Ocağında gerçekleştirilen TAŞTA konserleri ve Zefirya Kültür Merkezi konserlerinin başlama saati 21.00; diğer konserler 20.30’da başlayacaktır.

Biletler:
Biletler, Biletix online, Biletix gişeleri, Festival merkezi, konser giriş kapılarından temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir