Haberci Ayşegül Ekinci’nin Varoluş ve Ölüm Ekseninde Yaptığı Araştırmaları SON YOK Adıyla Okurlara Sunuldu

Ağabeyinin ani ölümünün ardından yollara düşen haberci Ayşegül Ekinci, dünyayı kitaplarında buluşturdu!

Gazeteci Ayşegül Ekinci, doktor olan ağabeyinin zamansız ölümüyle çıktığı hayatı, varoluşu ve ölümü sorgulama yolculuğunda, sorularına yanıt bulmak için üç yıl bir keşiş gibi ülke ülke dolaştı.

Üç yıldır dünyanın birçok bölgesinde doğum ve ölüm ekseninde araştırmalar yaparak bu yas sürecini dünyanın birçok yüzünün bir araya geldiği, “Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var” başlıklı bir projeye dönüştüren gazetecinin ilk kitabı Son Yok, Okuyan Us Yayınevi tarafından okura sunuldu.

ÜÇ YIL BOYUNCA BİR BAVULLA ÜLKE ÜLKE DOLAŞTI, MODERN BİR KEŞİŞ GİBİ YOLLARA DÜŞTÜ

Ayşegül Ekinci, bir haberci ve bir savaş muhabiri olarak küçük bir bavulla hep yollarda, hep haber peşindeydi. Bir şubat günü, doktor olan ağabeyinin iki hastasını ameliyat ettikten sonra ameliyathanede geçirdiği anevrizma sonucu hayatını kaybetmesi onun için hâlâ devam eden, bambaşka bir yolculuğun başlangıcı oldu. Bu ani gidiş, komadaki ağabeyinin hayata tutunması için onunla düşünce yoluyla iletişim kuran haberciyi derinden sarstı. Hem genç yaşta vefat eden ağabeyinin hayatını onurlandırmak hem de yaşamın önemine dikkat çekmek isteyen Ekinci, çıktığı bu uzun yolda deneyimlediklerini habercilikle buluşturarak insanlara ilham kaynağı olacak bir belgesele dönüştürmeye karar verdi.

Ayşegül Ekinci;
“Türkiye’yi yurt dışında temsil eden bir dış haberci olarak yıllarca haber peşinde koştum. Çok hareketli bir yaşamım oldu. Savaş muhabiri olarak sayısız bölgeden bildirdim. Ama ağabeyimin ani gidişi hayatımdaki tüm dinamikleri değiştirdi.”

“Hayatı erteleyerek yaşıyoruz, hep yarın var diye söyleyeceklerimizi söylemiyoruz. Bizde de böyle oldu. İki kardeş çok meşguldük. Birbirimize söyleyeceklerimizi, nasılsa yarın var diye erteliyorduk. Pek çoğumuz böyle yaşıyoruz zaten. Ağabeyimin komaya girmesiyle dünya başıma yıkılmıştı. Ona söyleyeceğim bir sürü şey vardı ve ben de her şeyi düşünce gücüyle anlatmaya başladım. Beni duyduğunu hissediyordum. Amacım, yaşadığım bu deneyimi insanların hayatında farkındalık yaratacak bir araca dönüştürmek. Ağabeyimin de bunu istediğini biliyorum.”

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER ÖVGÜ YAĞDIRDI

“Başarılı gazeteci Ayşegül Ekinci, acısını milyonlara ilham verecek müthiş bir diziye dönüştürdü. Üç yıldır tıpkı bir keşiş gibi yollarda. Onun bu misyonundan ilham almamak mümkün değil. ‘Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var’ tanık olduğum en etkili insan bilincini uyandırma projesi. Secret gibi dünyayı etkileme potansiyeline sahip.”
-Dr. John Demartini

“Hem yazarlıkta hem şifacılıkta gerçek bir usta olan Ayşegül’ün kitap dizisi geleceğe yön veren türden. Bu diziyi başucunuzdan ayıramayacaksınız.”
-Vianna Stibal, Ruhsal dinginlik felsefesi Theta Healing’in kurucusu, yazar ve şifacı

“Ayşegül, bana ağabeyinin ölümüyle insanlara ışık olmak istediğini söyleyince çok etkilendim. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Müthiş bir iş başardı.”
-Sadhguru, Hintli mistik

Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

1 Yorum

  1. AvatarZeynep Reply

    Son Yok dün elime ulaştı. Ayşegül Ekinci’nin yazı dili bana çok iyi geldi. Onu okurken kendi hayatımı sorgulamaya başladım. SON YOK ‘ta ciddi bir bilgi ve birikim var.Kendisinin şifacı olduğunu bilmiyordum ama yazı tarzından çok farklı olduğunu hemen hissettirdi. Hafta sonu bitirmek istiyorum, sonra tekrar okumak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir