Haftanın Fotoğraf Albümü: Bekir Tuğcu

BEKİR TUĞCU
BEKİR TUĞCU

1970 yılında İstanbul’da doğdum. Tıp fakültesini bitirdikten sonra, 1998’de Nöroloji uzmanı ve 2005 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı oldum. 2013 yılında Doçent ünvanı aldım. 2017 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Eğitim sorumlusu, klinik direktörü olarak çalışmaktayım.

1990 yılında, İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)’da başladığım fotoğraf yolculuğum, ağırlıklı olarak insan öğesini ve yaşadığı çevre, yaşam şartları ile bağlantılarını ortaya koyduğum fotoğraflarla devam ediyor. Daha çok belgesel fotoğraf ya da doğrudan fotoğraf denilen gerçek yaşamın içinden gerçeği tespit eden, konuşan, anlatan, bir diyeceği olan fotoğraflar çekiyorum.

Çok sayıda karma sergide fotoğraflarım ile yer aldım. Tuğba Kırallı ile birlikte gerçekleştirdiğim “Tersane-i Amire” çalışması 2010 yılında Uğur Varlı sanat galerisinde ve Büyükçekmece Mimar Sinan Kervansarayında sergilendi. 2017 yılında “Aklımda kalan suretler” kişisel sergim Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi. “Mangal kömürcüleri”, “Mardin”, “Cansız bedenler”, “Ömürlük” konulu foto hikayelerim birçok yerde yayınlandı. Birçok ilde fotoğraf kulüplerinde, okullarda ve kongrelerde 100’ün üzerinde sunum yaptım. 2012 yılında AFIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı) ünvanı aldım.

2011 yılında Sami Güner kupasını kişisel olarak kazandım. 2012 yılında ise iki kişilik çalışmalar ile Sami Güner kupasını ikinci kez almaya hak kazandım. 2009-2010 sezonunda, İFSAK’da yılın başarılı fotoğraf sanatçısı ödülünü aldım.

İFSAK ve BÜFOD üyesiyim. Her iki dernek bünyesinde de temel fotoğraf kurslarında eğitmenlik yapmaktayım.

Evli ve 2 kız çocuk babasıyım.

Instagram: bekir_tugcu

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: Bekir Tuğcu'nun Çarpıcı Fotoğraflarından Oluşan Sergisi "Pandemi/İnce Çizgi" Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde!

  2. Pingback: Portfolyo: Tuğba Kırallı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.