Haftanın Fotoğraf Albümü: Bülent Demir

Haftanın Fotoğraf Albümü: Bülent Demir
Bülent Demir

1964 yılında Samsun’da doğan Bülent Demir 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına ilaç sektöründe satış temsilcisi olarak başlamış, kariyerinde Bölge Müdürü ve Satış Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2013 yılında emekliye ayrılmıştır.

İş hayatının son dönemlerinde fotoğraf sanatı ile ilgilenmeye başlayan Bülent Demir hem teorik hem de kendine uygun fotoğraf tarzını bulabilmek adına çeşitli kişi ve kuruluşlardan eğitimler almıştır.

2019 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü öğrenimine başlayarak, hobisini akademik olarak diploma ile taçlandırmayı hedeflemektedir.

Son bir yıldır kendisine en uygun alanın Sokak Fotoğrafçılığı olduğuna karar vermiş ve çalışmalarını bu alana yönlendirmiştir.

Çeşitli karma sergilerde fotoğrafları sergilenmiş olup, halen IFSAK ve Fotoğrafmetre Derneklerinin faal üyesidir.

Fotoğrafın, kendisini sokaklara çıkmasını sağlayan bir itici güç, sokak yaşamında yakaladığı “an” ları paylaşmanın ve paylaştığı fotoğrafların beğenilmesinin ise bir mutluluk vesilesi olduğunu ifade etmektedir.

Sokaklarda, daha iyisini bulmak için yaptığı araştırma ve okumaların, hayata ve çevresine daha duyarlı bakmasını sağlayan bir farkındalık kaynağı olarak görmektedir.

Türk Sanat Müziği tutkunu olan Bülent Demir, amatör olarak kanun çalmaktadır.

Evli ve iki çocuğu vardır.

Instagram: buldemir

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.