Haftanın Fotoğraf Albümü: Gül Yıldız

GÜL YILDIZ
GÜL YILDIZ

Uşak doğumlu Gül Yıldız, Ankara Üniversitesinden mühendis olarak mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun olmuştur. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ve sergilerde fotoğraflarını değerlendirmiş, çeşitli mecralardaki sergilerde ve fotoğraf festivallerinde görevler almış, seminerler vermiştir. İlk kişisel sergisini Başkonsolosluğun daveti ile Brüksel de açmıştır.

2015 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından AFIAP (Artiste Federation Internationale de L’ Art Photographique) ünvanı ile onurlandırılmıştır. World Photo Organisation’ın düzenlediği Sony Awards ve ayrıca National Geographic’in düzenliği yarışmalarda ülkesini temsilen Short List’e girmiştir.

İstanbul’da Fujifilm’ de fotoğraf atölyeleri ve workshoplar yapmakta, kurumlara ve kişilere özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Ayrıca kurduğu Artrospektif Fotoğraf Atölyesi bünyesinde de uzun soluklu fotoğraf projeler için danışmanlık , sergilerde küratörlük ve çeşitli fotoğraf yarışmalarında jürilik yapmaktadır. 2017 yılında Fujifilm Global tarafından verilen X Photographers ünvanı alarak, Fujifilm resmi fotoğrafçısı olmuştur. Fujifilm’in dünya çapında X serisi makinaları ile çekilen fotoğrafların sergilendiği fujifilm-x.com internet sitesinde de çalışmaları yayınlanmaktadır. Fotoğraf projeleri için yurt içi ve yurt dışına sıkça seyahat etmektedir. Ayrıca şirketler için mimari projelerin çekimlerini yapmaktadır. ”Fotoğrafta Kompozisyon ve Sokak Fotoğrafçılığı’ kitap yazmıştır. Fotoğrafı hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi, çevreyi, doğayı, tarihi, farklı kültürleri ve insani duyarlılıkları ifade edebilmenin en güzel yollarından birisi olarak görmektedir.

Sosyal Medya

web : gulyildiz.net
instagram : gulyildizofficial
instagram: artrospektif
fujifilm-x: gul-yildiz

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.