Zaman: 3 June, 2020

Haftanın fotoğraf albümü: Habip Koçak


HABİP KOÇAK

Akademideki oldukça yoğun bir çalışma temposunun ardından kendime hobiler yaratma çabam, beni fotoğraf ile buluşturdu. 2013 yılından itibaren başladığım fotoğraf üretme maceram son hızla devam etmekte.

Üretim alanı olarak, dinamizmin hiç kaybolmadığı sokakları kendime uygun buldum. Çalışma alanım Matematik olsa bile eğitmen tarafım nedeniyle, insan ilişkileri hayatımda çok önemli bir yer tutmuştur. Bu yüzden sokak yaşamı benim için tam bir çekim alanı oldu ve hala da olmaya devam ediyor.

Sokak fotoğrafçılığı özellikle son dönem dikkate değer bir gelişim gösterdi. Genç arkadaşların yarattıkları ve zekice ürettikleri sokak karelerini zevk ile izlememe rağmen; tarzım eski tarz sokak fotoğrafçılığına denk gelmektedir. Ustalardan özellikle Ara Güler ardından V. Maier, J. Koudelka, W.Eugene Smith tarzımı belirlemem konusunda kendime örnek aldığım fotoğrafçılardır. Belgesel üretmek en büyük hedeflerimden birisi olup Altan Bal hocam ile sevgili dostum Bekir Tuğcu’yu da bu konuda anmadan geçemeyeceğim.

Halen Oxford Photographic Society’nin üyesiyim.

İnternet Adresi: Habip Koçak
Instagram : habipkocak

Hasan Nazif YILMAZ

1984, Lovech doğumlu. Fotoğraf meraklısı.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir