Haftanın fotoğraf albümü: Neslihan Çam

NESLİHAN ÇAM
NESLİHAN ÇAM

1985 yılında Kırklareli’nde doğdum. Kalabalık bir ailede ve küçük bir mahallede büyüdüm. Belki ondan sokaklara ve mahalle kültürüne hep çok yakın hissettim ve insanların hikayelerinden beslendim. Anısal belleği gelişmiş bir çocuk olarak yaşadığım, gözlemlediğim olayları duygularıyla beraber hafızama kaydettim ve fotoğrafa olan ilgimin bu şekilde geliştiğini düşünüyorum.

Uzun yıllar uzak kaldıktan sonra, son bir kaç yıldır daha aktif olarak fotoğraf çekiyorum. İçimde “İnsan olma halleri” diye tanımladığım, duygusu ve hikayesi olan, eski tarzda sokak fotoğrafları çekmeye beni iten bir şey var.

Bana göre fotoğraf nefes almalı, bakmalı, izleyene kokusunu ulaştırmalı. Çekerken yaşadığım duyguyu, fotoğrafa olduğu gibi geçirmeyi amaçlıyorum her zaman.

İçinde insan ve duygu olan herşeyi çok seviyorum. Özellikle sokak, insan ve portre ilgi alanım diyebilirim. İnsanların hikayelerini dinlemek, anlarına tanıklık etmek, yaşadıklarını yüzlerinde görmek ve bunları yakalamak; başkalarının hayatlarından kendi hayatıma bakmak demek fotoğraf benim için.

Asıl mesleğim olan öğretmenliğin yanı sıra, hiç bir eğitim almadan hala tamamen amatör bir ruhla fotoğraf çekmeye devam ediyorum.

Instagram: kare_kalem

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.