Haftanın Fotoğraf Albümü: Sevda Akardere

Haftanın Fotoğraf Albümü: Sevda Akardere
Sevda Akardere

Fotoğraf sanatı ile tanışmam bu sanata gönül vermiş, çok güzel insanların bulunduğu BÜFOD (Büyükçekmece Fotoğraf Derneği) ile 2016 yılında başladı.

Dernek Başkanımız Hürriyet Akın’ın Prof. Dr. Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, Prof. Dr. Güler Ertan, Gültekin Çizgen, Prof. Oktay Çolak ve birbirinden değerli ustalarla bizi bir araya getirmesiyle uzun uzun fotoğraf sohbetleri yaparak kendimi sürekli geliştirmeye çalıştım. Bunun yanı sıra teknik anlamda bilgileriyle hep yanımda olan Bekir Tuğcu, Burak Şenbak ve Turan Keskin hocalarımı unutmamam gerekiyor.

İnsanlarla sohbet etmeyi ve yaşanmışlıkları dinlemeyi sevdiğimden olsa gerek ruhumu sokaklarda doyurmayı seçtim. Beni sokak fotoğrafçılığına yönelten etken insanların yüzündeki mutluluk, yorgunluk, yaşanmışlıkları anlatan çizgileri keşfetmek ve bunları ölümsüzleştirmek oldu.

Ağırlıklı siyah beyaz fotoğraflar çekmeyi seviyorum. Siyah beyaz fotoğrafları tercih etmemin nedeni ise bir çok fotoğrafta daha güçlü bir anlatım kazandırdığına ve karakterlerin renklerden sıyrılıp ön plana çıktığına inanıyorum.

Sokak fotoğrafçılığı dışında BÜFOD’un gerçekleştirdiği proje ve sergilerde yer almaya özen gösteriyorum. Temel eğitimle tanıştığım BÜFOD’da eğitim birimi sorumlusu olarak görev alıyorum. Fotoğraf severlere ulaşmak ve destek olmak benim için çok keyifli.

Instagram: floke_melule

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.