Hakan Kürklü & Yılmaz Bulut’un ‘’Put Your Lights On” Sergisi Galeri FE’de!Hakan Kürklü & Yılmaz Bulut’un ‘’Put Your Lights On" Sergisi Galeri FE'de!
Hakan Kürklü & Yılmaz Bulut’un ‘’Put Your Lights On” Sergisi Galeri FE’de!

Galeri FE, 28.01-18.02.2023 tarihleri arasında Hakan Kürklü & Yılmaz Bulut’un ‘’Put Your Lights On/Işıklarınızı Açın’’ isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Günümüzde her gün, her saat, her dakika, her an sosyal medya veya diğer internet araçlarıyla birbirimize bağlanır, birilerinin yaşamlarının kimi zaman izleyicisi kimi zaman ortağı oluruz. Yani herkes, her an herkesten haberdar olur. Marshall McLuhan’ın yaklaşımıyla “Gördüğümüz şey oluruz. Biz diğerlerini şekillendiririz, diğerleri de bizi şekillendirir”. Gittikçe birbirimize benzeriz. Bu sarmal devam eder. Bizi şekillendirenlerin içinde kaybolup gideriz. Hakan Kürklü ve Yılmaz Bulut Put Your Lights On isimli duo sergilerinde kenti ve insanı farklı perspektiflerden ele alarak izleyiciye bakış açılarını sunarlar.

Yılmaz Bulut, kimi karelerinde kendi  kalabalığımıza dışarıdan bakarken kimi karelerinde objektifinden yalnız olmanın nasıl görünürlük kazandığını yansıtır. Hakan Kürklü ise fotoğraflarında her gün geçtiğimiz sokaklarda bakıp da görmediğimiz mekânlardaki estetik tatları bizlere ulaştırır. Sanatçılar tarafından imlenen ve çoğu sosyal yaşanırlıkların anılarını gizleyen bu sergi, bizlere bakma ve görme arasındaki ayrımı bir kez daha anımsatır. 

Maylo sponsorluğunda gerçekleşecek sergiden elde edilecek tüm gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak olup, 28 Ocak Cumartesi günü 17.00-20.00 saatleri arasında açılışı gerçekleşecek olan sergi 18 Şubat tarihine kadar Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


Galeri FE

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No 60/2 Daire 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy İSTANBUL

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir