Hale Acun Aydın’ın İlk Kitabı Sadeleşerek Özgürleş Çıktı!

Sadeleşerek Özgürleş
Sadeleşerek Özgürleş

“Minimalist olmak, ortak varlığımız karşısında bir tür sorumluluk bilinci taşımaktır.”

Hale Acun Aydın‘ın minimalizm üzerine kaleme aldığı, okurları için sadeleşerek özgürleşmenin kapılarını açtığı ilk kitabı “Sadeleşerek Özgürleş” Metropolis Kitap etiketiyle yeni dünya okurlarıyla buluştu.

Uzun yıllardır minimalizm, sıfır atık ve sürdürülebilirlik gibi konularda Türk İşi Minimalizm adıyla çeşitli mecralarda yayınlar yapan Hale Acun Aydın, ilk kitabında okuru adım adım sadeleşerek özgürleşeceği bir yolculuğa davet ediyor.

Dağınıklıktan düzene, karmaşadan dinginliğe uzanan bu yolculuk boyunca kendi dönüşüm hikâyesini de paylaşan Hale, daha sade ve sürdürülebilir bir yaşama dair pek çok kavrama da açıklık getiriyor.

Türkiye’de minimalizm hakkında ilk düzenli yayın faaliyetini başlatanlardan biri olan Hale, Sadeleşerek Özgürleş’te daha sade bir yaşam tarzına sahip olma arayışlarının iklim krizi bağlamındaki bireysel sorumluluklarımız ve toplumsal dönüşümle nasıl ilişkilenebileceğini de ayrıntılı bir biçimde tartışıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar