HANN Sahne Perde Açtı

“Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”


HANN Sahne seyircisiyle ilk kez Kanyon açık havada buluştu. Tiyatro Hemhal’in aylardır özlemle beklenen oyunu “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” uzun bir aradan sonra ilk kez Kanyon Teras’ta HANN Sahne ev sahipliğinde tiyatro severler ile buluştu.

Latife Tekin’in “Sevgili Arsız Ölüm” romanından uyarlanan, Hakan Emre Ünal ile Nezaket Erden’in uyarladığı, Hakan Emre Ünal’ın yönettiği, Nezaket Erden’in tek kişilik oyunu “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” hem dramatik hem de eğlenceli dünyası ile seyircilerden tam not aldı.

2017 yılında gösterime girdiği günden bu yana seyircilerin beğenisini toplayan “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” köyden şehre göç eden bir ailenin şehre alışmaya çalışmasını ve evin küçük kızının mücadelesini konu ediyor.

Kanyon Teras’ta kurulan sahnede gerçekleştirilen temsil, sosyal mesafe kurallarına ve hijyen kurallarına uygun olacak şekilde izlendi. HANN Sahne, yaz boyunca birbirinden değerli oyunlara ev sahipliği yapacağı açık hava sahnesi programı ile Kanyon’da seyircisi ile yeni pandemi kuralları çerçevesinde bir araya gelmeye devam edecek.

HANN Sahne
Kanyon Teras, Büyükdere Caddesi 185, Levent 34394 İstanbul/Türkiye

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.