Harfa Yayınları 3 Çarpıcı Kitapla Yayın Hayatına BaşladıGünümüz dünya edebiyatına odaklanan Harfa, farklı türlerde üç çarpıcı kitapla yayın hayatına başladı.

Harfa, dünya edebiyatının yaratıcı örneklerini Türkçeye kazandırma arzusuyla 2020’de, İstanbul’da kuruldu. Yayınevinin roman, şiir ve deneme türlerindeki ilk üç kitabı günümüz dünyasının meselelerine taze bakış açıları getiriyor.

OCEAN VUONG — YERYÜZÜNDE BİR AN İÇİN MUHTEŞEMİZ — Roman, 256 sayfa. Çeviren: Deniz Koç

Ödüllü şair Ocean Vuong’un ilk romanı Yeryüzünde Bir An İçin Muhteşemiz, ırkçılık, sınıf, şiddet ve erkeklik gibi meselelere şaşırtıcı bir cesaretle giren, unutulmaz bir roman. Bir oğulun okuma yazma bilmeyen annesine yazdığı yürek burkucu mektup.

ILYA KAMINSKY — SAĞIR CUMHURİYET — Şiir, 112 sayfa. Çeviren: Selahattin Özpalabıyıklar

İşgal altındaki bir ülkede yaşananları anlatan Sağır Cumhuriyet, Rus asıllı Amerikalı şair Ilya Kaminsky’den baskı karşısındaki sessizliğimiz ve sessiz bırakılmakla sessiz kalmaya karar vermek arasındaki fark üzerine benzersiz bir şiir.

HEATHER CHRISTLE — AĞLAMA KİTABI — Deneme, 208 sayfa. Çeviren: Zeynep Baransel

Ağlama Kitabı, Amerikalı şair Heather Christle’dan ağlamanın zayıflıkla ilişkilendirilmesine güçlü bir itiraz. Fragmanlardan oluşan dokunaklı bir otobiyografi. Sanatçının ayna karşısında ağlayan bir kadın olarak portresi.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.