Harun Özer’in Kaleme Aldığı “Eski Şehir” Raflarda Yerini AldıEskişehir’in, 70’li yıllarından kopup gelen öykülerin derlendiği “Eski Şehir”, Harun Özer’in usta kaleminden İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Eski Şehir
Eski Şehir, Harun Özer

Şehrin hafızasından insanların hayatlarına uzanan öykülerin yer aldığı “Eski Şehir”, adını aldığı Eskişehir’in 70’li yıllarındaki arka sokaklarından derlenen bir öykü kitabı olarak İnkılâp Kitabevi tarafından edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor. Harun Özer’in kaleme aldığı “Eski Şehir” sıradan insanların acı, komik ve hayret edilesi yaşantılarını konu alırken, okurlarını hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

“Eski Şehir”de genel olarak toplumdan soyutlanmış ve unutulmaya mecbur bırakılmış insanların yaşamlarından kesitler görülürken, ekonomik yönden daha alt kademelerde bulunan kişilerin günlük yaşamlarından gerçekçi detaylara yer veriliyor. Harun Özer’in anlattığı her insan, bir diğerinden özgün yapısıyla ayrılırken, öykülerin sade dili ve sürükleyici anlatımı karakterlere eşlik ediyor.

Halkın içinden hikâyeleriyle okurunu samimi bir noktadan yakalayan Harun Özer, okuyan herkesin kendinden bir parça bulmasını sağlıyor. “Eski Şehir”, trajik hikâyeleriyle okuyanları 70’li yılların Eskişehir’inde gezintiye çıkarırken, kaleme alınan hikâyelerin benzersizliği ve başarılı dil kullanımıyla Türk Edebiyatı’na yeni bir soluk getiriyor.

Arka Kapak Yazısı

“Şehirler kadar unutmayı iyi bilen bir canlı türü yoktur!”

Harun Özer’in hikâyeleri bizden, içimizden, her gün karşılaştığımız insanların hikâyeleri!

Kimi mağrur, kimi mutlu, kimi akıntıya kapılmış… Kimi aşktan, kimi ailesinden, kimi de paradan mustarip insanlar; insancıklar.

İçinizi ısıtan mizahıyla kendinizden bir şeyler bulacağınız hikâyeler… 70’lerin Eskişehir’inden, ara sokaklarından taşıp bize ulaşan hayatlar…

Ve… Onların “komik, acıklı ve hayret edilesi” hikâyeleri!

Künye
Tür:
Öykü
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Yayıma Hazırlayan: Saliha Nur Ulusoy
Kapak Tasarım: Gilas Coşkun
Sayfa Tasarım: Aslı Varol

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir