Hasan Hüseyin Ünal “Devinimsel Süreç” SergisiHasan Hüseyin Ünal, Tuval üzerine Yağlı Boya, 80 x 80 cm, 2022
Hasan Hüseyin Ünal, Tuval üzerine Yağlı Boya, 80 x 80 cm, 2022

Ankara’da klasik ile çağdaş sanatı sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmak amacıyla kurulan Mira Koldaş Art Gallery’de, Hasan Hüseyin Ünal “Devinimsel Süreç” solo sergisinde evrenin derinliklerini düşleyerek geçmiş ile gelecek arasında bir bağ oluşturmaktadır. Altyapıda kullanılan lekelerin spontane oluşumu aslında müdahale edilemeyen hayatı simgeler. Dönem dönem değişiklik gösteren üst yapıda ise bazen bir obje bazen bir figür olarak belli belirsiz devinime öncülük eder. Pastel tonlar bütün naifliği ile estetik kaygı gütmeksizin, doğal bir süreç halinde Ünal’ın çalışmalarında plastik dilde yer bulmuştur. 1 Aralık – 15 Aralık 2022 tarihleri arasında sürecek olan solo sergi “Devinimsel Süreç” Yıldızevler Mahallesine bağlı Şehit Mustafa Doğan Caddesi üzerinde 41/A numaralı adresinde gerçekleşiyor ve sanatseverleri bekliyor.

1993 yılında Çorum’da doğdu. Orta öğrenimini Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim – iş Öğretmenliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.


Mira Koldaş Art Gallery

Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 41/A. Mira Koldaş Art Gallery. Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir