Hatice Utkan Özden’in Çağdaş Sanat ve Yaratıcılık Kitabı Çıktı

Hatice Utkan Özden’in Çağdaş Sanat ve Yaratıcılık Kitabı Çıktı

Gazeteci, yazar Hatice Utkan Özden’in İstanbul’da 2010-2020 yılları arasında düzenlenen sergiler ve çağdaş sanatçılarının yaratıcılık süreçlerini araştıran ve inceleyen, deneyimlerini hikayeleştiren ilk kitabı Çağdaş Sanat ve Yaratıcılık çıktı.

Arka kapak yazısından…

Çağdaş sanatçılar nasıl yaratır?
Sanatçı nelerden ilham almış, eseri nasıl ortaya çıkarmış tarih boyunca cevabı en merak edilen sorular arasında…
Sanatçılar nasıl üretiyor ve yaratıcılıkla dolu öykülerine nasıl ulaşıyorlar? Eserlerin anlamları nasıl doğuyor? Yaratıcılık süreçlerini araştıran ve inceleyen bu kaynak, deneyimleri hikayeleştiriyor.

Bu kitapta, İstanbul’da 2010-2020 yılları arasında düzenlenen sergilerle, Şükran Moral, Halil Altındere, Elif Uras, Ferhat Özgür, :mentalKLINIK, Julian Rosefeldt, Huo RF, Daniel Firman, Pablo Genoves, Arik Levy, Mehmet Güleryüz, Nil Yalter, Axel Hütte, Berlinde de Bruyckere, Taryn Simon, Viron Vert, Kutluğ Ataman, Taner Ceylan, Hamra Abbas, Tayfun Serttaş, Orhan Cem Çetin, Sophie Calle, Sarah Morris, Ali Kazma, Bill Viola, Aydan Murtezaoğlu, Bülent Şangar, Fahrelnissa Zeid, Ai Weiwei, Füsun Onur, Hüseyin Çağlayan, Peter Kogler, Anton Henning ve Thomas Ruff’un yaratıcılık süreçlerini bulacaksınız.

KÜNYE
ÇAĞDAŞ SANAT VE YARATICILIK

Yazar Adı: HATİCE UTKAN ÖZDEN
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Yayınevi: Morena Yayınevi
Fiyatı: 25 TL
İskonto: %
İSBN: 978-605-74718-0-2
Sayfa Sayısı: 128 sayfa
Kapak: Amerikan Bristol
Ebat: 13,5 * 21,5
İç Sayfa: 2. Hamur İthal

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.