“Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” Sergisine Başvurular Uzatıldı!

“Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” Sergisine Başvurular Uzatıldı!

Pembe Hayat KuirFest, 10. yılına özel hazırlandığı, “Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” sergisine başvurular 25 Ağustos 2021 tarihine kadar uzatıldı! Bu yıl 10. yılını kutlamaya “Film Kültürlerini Kuiryantelleştirmek” çevrimiçi konferansı ile başlayan Pembe Hayat KuirFest, film gösterimleri, piknikler, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra bir de sergi hazırlığında olduğunu duyurdu.

Sergide katılımcı-sanatçı olarak yer almak isteyen herkes herhangi bir LGBTİ+/kuir etkinliğe dair afiş/poster tasarlayıp sergi@pembehayat.org adresine göndermesi istenmektedir.

“Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” sergisine afiş/poster tasarımıyla katılmak isteyen herkes için şu duyuru yapıldı:

“Pandemi ve baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir dönemin ardından, kuirfeminist öfkemizi de yanımıza alarak, içinde bulunduğumuz günlerde kendini daha da açıkça ifşa eden, çürümüş baskın düzen ve zihniyetlerden çıkış yolları arıyoruz. Hepimiz için nefes olabilecek, beraber hayalini kurabileceğimiz etkinlikleri şanlatmak ve geleceğe yönelik kuir kültürel-politik ihtimalleri çoğaltmak için sizlerin katkılarını bekliyoruz.

Gerçek hayatta mümkün olmasından bağımsız olarak, olsa ne güzel olurdu diyebileceğiniz LGBTİ+/kuir sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi, konser, festival, parti, panel, piknik, atölye, eylem, vb. yani valiliklerin yasaklamaya cüret ettiği herhangi türden bir etkinliği duyuran posteriniz 25 Ağustos tarihine kadar “Hayalimdeki Afişler” konu başlığı ile sergi@pembehayat.org adresine gönderin! Sadece analog tasarım olarak yapılmış ve dijital versiyonu olmayan eserleri 25 Ağustos tarihine kadar Barın Han, Boyacı Ahmet Sokak No:4, Binbirdirek Mahallesi, Çemberlitaş/İstanbul, Türkiye 34122 adresine gönderebilirsiniz.

25 Ağustos tarihine kadar elimize geçen eserler bir ay boyunca bağımsız sanat mekanı Barın Han’da hayallerimizi süsleyen diğer etkinlik afişleri arasında sergilenecektir. Eserlerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Yalnızca, dijital tasarımların baskısında kolaylık olması için eserlerinizi standard baskı tiplerine uygun boyutlarda 300 dpi olarak bize iletmeniz rica olunur.”

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir