Haziran Ayı Kalyon Kültür’ün Ev Sahipliği Yaptığı Konserlerle Renkleniyor!Sanat ve kültür etkinliklerinin İstanbul’daki adresi Kalyon Kültür, Haziran ayında iki farklı konserle sanatseverlerle buluşuyor. 25 Haziran akşamı müziği en çeşitli renkleriyle tek bir gecede tecrübe etmek isteyenler için Taş Konak kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Haziran ayı boyunca ücretsiz gerçekleşecek konserlere katılım için etkinlik@kalyonkultur.org adresinden kayıt yaptırılabilir.

Haziran Ayı Kalyon Kültür’ün Ev Sahipliği Yaptığı Konserlerle Renkleniyor!
Hep Böyle – Asena Akan & Tanju Eren, Alper Maral Multiphonics

Hep Böyle – Asena Akan & Tanju Eren
25 Haziran Cumartesi, 19.00

Bestecilikten söz yazarlığına, vokal & enstrüman ile icradan yorumculuğa müziğin farklı alanlarında çalışmalarını sürdüren Asena Akan’ın; besteci, aranjör, prodüktör, ses mühendisi ve multienstrümanist Tanju Eren ile işbirliğinden doğan yepyeni müzik projesi ilk defa sanatseverlerin karşısına 25 Haziran saat 19.00’da Kalyon Kültür’de çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Sabih Cangil Prodüksiyon (SCP) etiketiyle “Hep Böyle” adlı ilk single çalışmalarını yayınlayan ikili, önümüzdeki aylarda yayınlayacakları albümün Kalyon Kültür’de gerçekleşecek tanıtım konseriyle seyircilerle buluşurken, aynı zamanda projenin doğuş hikayesi ve henüz yayınlanmamış eserlerini de paylaşacaklar.

Alper Maral Multiphonics
25 Haziran Cumartesi, 20.00

Hayat… Yalnız geldik, yalnız gideceğiz. Alper Maral Multiphonics’in acıklı bir hikayeye uzanan köklerini bu düsturda anlattığı ve başlangıçta 19 kişilik bir topluluğun çekirdek bir aileye evrilmesi, ardından da solo bir projeye dönüşerek Alper Maral Multiphonics Ensemble başlığını alarak birbaşınalığa tahvil edilmesiyle ortaya çıkan projesi Kalyon Kültür’de izleyiciyle buluşuyor.

Kavram olarak Multiphonics, tek sesli olarak (monofonik) bildiğimiz nefesli çalgıların doğalarını biraz zorlanarak ya da tersine, en intim nirengi notalarına dokunarak birkaç sesi bir arada vermesiyle, çokseslilik (polifoni) çağrışımı yaparak çizgiden alana ve hacme geçişiyle ortaya çıkıyor. Bu kadim Mikrokosmos muammasını tecrübe etmek isteyenler için 25 Haziran akşamı saat 20.00’de Taş Konak kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve konser programları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir