‘Her Evde Bir Hikâye Var’ Sıradan İnsanların Hayat Hikâyelerine Işık TutuyorGüvan İslamoğlu "Her Evde Bir Hikâye Var" Kitabı
Güvan İslamoğlu “Her Evde Bir Hikâye Var”

Hürriyet Kitap, arşiv niteliğindeki yayınlarına nefes kesici bir öyküyle devam ediyor. Yapımcı ve gazeteci Güven İslamoğlu’nun imzasını taşıyan ‘Her Evde Bir Hikâye Var’ kitabı, günlük hayatta fark edilmeyen insanların yaşamlarını mercek altına alıyor.

Hazırladığı belgesellerle çevre sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratan Güven İslamoğlu, ilk kitabıyla günlük hayat karmaşasında fark edilmeyen, sıradan insanların ilginç yaşamlarını anlatıyor. Kitapta sokakta yürürken, toplu taşımayla seyahat ederken ve akşamları mutfağından tabak sesleri gelen sarı ışıklı pencerenin arkasındaki insanların ve daha birçok hatıraya tanık olunan hikâyeler okuyucuyla buluşuyor. Toplumun her kesiminden ev ev öykülerin bir araya geldiği eserde görünür olmayan, saklı kalmış ancak hayatın bir parçasını yansıtan anlar, hayatlar aktarılıyor.

Zengin bir anlatımla ve gerçekçilikle kaleme alınan hikâye, her evin ayrı bir konusuna odaklanırken diyaloglarıyla topluma ışık tutuyor. Hayatın içindeki tesadüfleri ve bağlantıları inceleyen kitap, insan ilişkilerine, hayatın çeşitliğine heyecan verici bir bakış açısı katıyor.

Güven İslamoğlu’nun imzasıyla Hürriyet Kitap etiketiyle yayınlanan ‘Her Evde Bir Hikâye Var’ raflardaki yerini aldı.

Eser Adı: Güven İslamoğlu ile Her Evde Bir Hikâye Var
Yazar Adı: Güven İslamoğlu
Yayınevi: Hürriyet Kitap
Türü: Toplum ve Kültür
Editör: Sedat Çağlar
Satış ve Dağıtım Direktörü: Bedri Göğalp
Yayına Hazırlık: Ömür Kurt, Şule Onur
Basım Tarihi: Aralık 2021
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 172

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir