‘How To Enjoy Ceylon Tea’ Türkiye’de İlk Kez Beykoz Kundura’daNisan ayı boyunca yerli sahnelerin özgün dans projelerine evsahipliği yapan Kundura Sahne’de bu hafta sonu, Canan Yücel Pekiçten’in son performansı “How To Enjoy Ceylon Tea (Seylan Çayı’nın Tadı Nasıl Çıkarılır)” (tıklayınız) Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşuyor. Dünya prömiyerini Amsterdam’da Podium Mozaïek’te yapan performans, 23 Nisan Cumartesi günü saat 18:00’de sahnelenirken, 24 Nisan Pazar günü de saat 17:00’de tekrarıyla Kundura Sahne’de olacak.

How To Enjoy Ceylon Tea
How To Enjoy Ceylon Tea

Seylan Çayı’nın tadını çıkarmanın “Öteki” yolları

Son dönem çalışmalarında kadın bedeninin çağdaş sanattaki temsiliyet biçimleri üzerine yoğunlaşan, ödüllü özgün eserleri ile tanıdığımız dans sanatçısı, koreograf ve öğretim üyesi Canan Yücel Pekiçten’in konsept, koreografi ve performansını üstlendiği “How To Enjoy Ceylon Tea (Seylan Çayı’nın Tadı Nasıl Çıkarılır)” (tıklayınız) , Georges Bizet’in oryantalist operası “İnci Avcıları”nın peşinde Sri Lanka’nın sömürge ürünü çayı Seylan’a ulaşan bir yolculuğa çıkaracak.

Canan Yücel Pekiçten Fotoğrafı
Canan Yücel Pekiçten

Canan Yücel Pekiçten, kolonyal bir ürün olan Seylan Çayı’nın tadını çıkarmanın “Öteki” yollarını aradığı performansının üretim sürecini şu sözlerle tarif ediyor: “‘Batı’ kültürünün simgesi operalar ve aryalar, bir süredir çalışmalarımın kritik kaynağı. Batılı klasik bir operaya ait arya üzerinde çalışarak onun bir parçasına dönüşürken, operanın konusu olan meseleleri tersyüz etmenin, yıkmanın ve yeniden yapmanın karşıtlığı ile ilgileniyorum. Bu sefer Georges Bizet’in ‘İnci Avcıları’ oryantalist operasının sesini duymak için düşüncelerim Seylan’ın kendisine uzandı ve beni Sri Lanka’nın sömürge ürünü çaya götürdü.”

4K ‘Niagara’ son kez Kundura Sinema’da

Bu hafta sonu sinema meraklıları için de, sinemada Marilyn Monroe efsanesinin başlangıcı sayılan 1953 yapımı suç filmi “Niagara”, 4K çözünürlüğünde restore gösterimi ile son kez Kundura Sinema’da olacak. 23 Nisan Cumartesi günü saat 17:00’de izleyebileceğiniz film, muhteşem oyunculukları ve ritmik temposu kadar Monroe’nun modadan popüler kültüre, derin izler bırakmış Rose karakteri ile de kara film türünün hazinelerinden.

Biletler beykozkundura.com’da

Performans için 110 TL’den, film gösterimi için Tam 85 TL, indirimli 65 TL’den satışa sunulan sınırlı sayıda biletleri beykozkundura.com adresinden satın alabilir, iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Nisan ayı boyunca beykozkundura.com adresine yeni üye olanlara, Kundura Sinema ve Kundura Sahne etkinliklerinde %40 indirimli bilet fırsatı da sunuluyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir