Hülya Sedetmen’in İkinci Kişisel Sergisi Büyükada’da Açılıyor

Hülya Sedetmen’in İkinci Kişisel Sergisi 14 Ağustos’ta Büyükada Anadolu Kulubü’nde

Sanatçı Hülya Sedetmen’in üç yıl boyunca ürettiği çağdaş sanat eserlerinden oluşan ‘Geçmişin Geleceği’ adlı resim sergisi 14 Ağustos’ta açılıyor. Farklı boyutlarda tuval üzerine akrilik çalışmalarla oluşturulan 15 eser, 20 Ağustos akşamına kadar Büyükada Anadolu Kulubü’nde sergilenecek.

Hülya Sedetmen Profil
Hülya Sedetmen

Sanatçı Hülya Sedetmen’in ikinci kişisel resim sergisi sanatseverlerle buluşuyor. İlk solo sergisini geçtiğimiz yıl açan sanatçının ‘Geçmişin Geleceği’ adlı ikinci kişisel sergisi, Büyükada Anadolu Kulübü’nde 14-20 Ağustos tarihleri arasında gezilebilecek. Sanatçının üç yıl boyunca ürettiği çağdaş sanat eserlerinden oluşan koleksiyonda, farklı boyutlardaki tuvallerin üzerine akrilik çalışmalarla oluşturulan 15 eser yer alıyor.

Adını, sanatçının serigrafi baskı tekniği ile hazırladığı kendi soyağacından alan sergi, somuttan soyuta geçmiş hayatlardan geleceğe giden yolun yansıması olarak hayat buluyor. İkinci kişisel sergisi ‘Geçmişin Geleceği’ ile ilgili açıklama yapan sanatçı Hülya Sedetmen “Geleceği yaşadığımız her gün, aslında geçmişteki deneyim hazinemizin ne kadar değerli olduğunu duygusal ve görsel olarak yaşatır, bu koleksiyonda geçmişi, görsel olarak kullanıp geleceğe ışık tutarken, bilinen geçmişi bilinmez geleceğe anı olarak bırakmak istedim.

Çizgiler ve renkler katman zaman sınırı tanımaksızın bilinmez geleceğe giden yolda rehberlik eder. Her insan yaşanmışlıklarını çizgi renk ve kelimelere dökerek yaşanacakların yolunu aydınlatmalıdır. Gelecek geçmişi, daha iyi yaşayabilmek için geçmiş geleceği yapı taşları olarak kullanabiliriz” diye konuştu.

Hülya Sedetmen Hakkında

1967 yılında İstanbul’da doğan Hülya Sedetmen; Levent Kız Meslek Lisesi resim bölümü ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesi’nde Yusuf Taktak derslerine katılan Sedement, Yusuf Taktak liderliğinde kurulan Atölye Üçgen’de resim çalışmalarına devam etti. Atölye Üçgen ile çeşitli karma sergilerine katılan sanatçının, resim dersleri aldığı hocaları arasında, Yusuf Taktak, Sadık Altınok, Çiğdem Erbil ve Celalettin Tandoğdu yer aldı. İkinci kişisel sergisini açan Hülya Sedetmen, öte yandan İstanbul’da kurduğu atölyede resim çalışmalarına devam etmektedir.


Büyükada Anadolu Kulubü

Anadolu Kulubü Büyükada Şubesi, 23 Nisan Cad. No:44 Büyükada/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar