İBB’den #İstanbulBirSahne Projesi İçin Müzisyenlere Açık Çağrı!

İBB’den #İstanbulBirSahne Projesi İçin Müzisyenlere Açık Çağrı!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi #İstanbulBirSahne projesiyle şehrin 39 ilçesini sahneye dönüştürecek; binlerce müzisyen İstanbullularla özlem giderecek…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında 100’den fazla farklı noktayı açık hava sahnesine dönüştürerek, binlerce müzisyenin İstanbullularla buluşmasını sağlayacak. #İstanbulBirSahne adıyla gerçekleştirilecek proje, İstanbulluları özledikleri kültür sanat etkinlikleriyle açık havada, ücretsiz ve pandemi koşullarına uygun olarak buluştururken, pandeminin başlangıcıyla zor günler yaşayan müzisyenlere de önemli bir destek sağlayacak.

İstanbullularla yaşadıkları yerlerde, 39 ilçede 100’den fazla farklı noktada buluşacak olan #İstanbulBirSahne etkinlikleri şehrin günlük yaşamına canlı performans sürprizleri ve neşesiyle eşlik edecek. Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleştirilecek projeyle şehrin parkları, durakları, metro platformları, müzeleri, sokakları, otoparkları, günlük işe gidiş geliş noktaları, ikonik mekanları dev bir açık hava sahnesine dönüşecek.

​#İstanbulBirSahne etkinliklerinde yer almak isteyen müzisyenler ve müzik toplulukları başvurularını 28 Mart 2021 saat 14.00 itibarıyla istanbulbirsahne.com adresinden yapabilecek ve başvuru süresi 09 Nisan 2021 saat 17.00’de son bulacak. Binlerce müzisyenin sahnelere dönmesine imkân sağlayacak #İstanbulBirSahne projesi şehrin kültür sanat hayatını canlandırmasının yanı sıra büyük bir dayanışma ve destek çalışması da olacak.

Katılım koşullarını yerine getiren müzisyenlerin ve müzik topluluklarının başvuru sırasına göre kontenjan limitleri kapsamında yer alacağı proje kapsamında her bir müzisyene 2.000 TL’lik bir bütçe verilecek. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin yer ve tarih bilgileri ise pandemi koşulları ve hava şartlarına göre ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir