İBB’den Sanatçılara Büyük Destek!İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, SANAT SİZDEN MEKAN BİZDEN sloganıyla sanatçılara yepyeni bir destek platformu oluşturduğunu duyurdu.

İBB Kültür Daire Başkanlığı, pandemiden olumsuz etkilenen sanat üreticilerini (tiyatro, sinema, müze, galeri, bağımsız sanatçılar, müzisyenler, yayınevleri) İstanbullu sanatseverlerle bir araya getirmek amacıyla yeni ve büyük bir destek programı başlattığını ve İstanbulular ile sanatı tekrar buluşturmanın amaçlandığını duyurdu.

İBB’nin duyurduğu sanat destek formlarına tiyatro, sergi, sinema gösterimleri, konser ve seminer etkinlikleriniz için, İBB resmi web sitesi üzerinden kolayca başvuru yapabilir ve etkinliklerinizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uygun gördüğü açık hava sanat noktalarında ya da dijital yayın platformunda yer almasını sağlayabilirsiniz.

Başvuru formları şöyle;
Konser Başvuru Formu
Özel Etkinlik Başvuru Formu
Sergi Talep Başvuru Formu
Sinema Talep Formu
Tiyatro Talep Formu

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

1 Yorum

  1. Dursun Özden Reply

    İBB Kültür Dairesi Başkanlığına, İstanbul.
    İBB’den sanatçılara destek projesi kapsamında; ekmeğini kaleminden çıkaran bir şair, belgeselci, gezi ve araştırmacı yazar olarak; bize önemli gelir sağlayan, bir yılı aşkın zamandır kitap fuarlarında ve okullarda yaptığımız kitap imza günleri, Korona nedeniyle yapılmamaktadır. İmza günlerinin, ekonomik açıdan çok önemli bir gelir kaybımız olduğu bilinmektedir. 65 yaş üstü sanatçılar için, ayrıca ek yasakların olduğu da bir gerçektir. Önümüzdeki zamanda da ne olacağı belli değildir. Bu bağlamda, İBB’nin sanatçılara yapacağı destek kapsamında; İBB Kültür AŞ Yayını olarak basılmasını istediğim, iki kitap dosyası çalışmam sonlandı. Kimle bağlantı kurmam gerekli? Sanatçılara desteğiniz için teşekkür ederim. İstanbul’un bilinmeyen yönlerini kaleme aldığım ve uzun bir araştırma çalışmamın ürünü olan; “Belgelerle İstanbul’un Kimlik Kartı: TAKSİM ANITI” ve “İstanbul’un 5 Ünlü Konuğu: 5’İ BİR YERDE” Kolay gelsin. DURSUN ÖZDEN, Pendik-İstanbul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.