İdil Olgaç ve Halit Boztepe’den Yeni Kitap!

İdil Olgaç ve Halit Boztepe’den yeni kitap:
İki yazar bir kadın bir erkek gözünden ‘Aşk’ı anlatıyor!
İdil Olgaç ve Halit Boztepe’den yeni kitap: İki yazar bir kadın bir erkek gözünden ‘Aşk’ı anlatıyor!

İki yazar İdil Olgaç ve Halit Boztepe’nin birlikte yazdıkları “Pembe Sokak” kitabı raflarda yerini aldı. İki yazarın bir kadın ve bir erkeğin gözünden aşkı, hayal kırıklıklarını, kavgalarını ve en karanlık duygularını anlattığı Pembe Sokak 15 Kasım tarihinde tüm kitapçılarda okuyucu ile buluştu.

Bir kadın ve bir erkeğin karşılıklı diyaloğu ile iç dünyalarını açtıkları Pembe Sokak, okuyucuyu kavgalarına, aşklarına ve en insani duygularına ortak olmaya davet ediyor. MonArk, Majeste, Kuklarizm gibi okuyucuyu bambaşka dünyalara taşıyan kitapların yazarı Halit Boztepe ile On ve 35 adını verdiği, içini döktüğü kitapların yazarı İdil Olgaç’ın bir araya gelerek yazdıkları Pembe Sokak, okuyucuları öfke, hayal kırıklığı, umut, aşk gibi hayata dair tüm duygulara ortak ediyor.

Halit BOZTEPE; “Editör çalışmalarıyla ilgili yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda ortaya çıkan diyalogların, projeye dökülerek kitaplaşmasına karar verdik ve üç haftalık çalışma sonunda “Pembe Sokak” adlı kitabımızı tamamladık. Bu kitap geçmişin gelecek olması için bizlerin en gerçekçi cümleleriyle yazıldı.” dedi. Boztepe’yi destekleyen yazar İdil OLGAÇ; “Kitap tamamlandığında her şeyin doğal akışında kalmasını istedik. Bu yüzden son çalışmalarda herhangi bir değişiklik yapmadık. Cümlelerimizi gerçek duygularından arındırmadık.” dedi.

Kadın ve erkek simgeleriyle ayırdıkları diyaloglarında kavgalarına, aşklarına ve en insani duygularına ortak olacak, kendinizi sorgularken bulacaksınız.

♀️Sen sokağına izinsiz girdiğimi zannettiğin için başlattığın bu savaşta kan kaybedeceksin. Penguenlerini elinden aldığım için mi bu kadar gerginsin yoksa benimle savaşamayacağını anladığın için mi? Ben senin karşında çıplakken sen hala gömleğinin düğmelerini açıyorsun. Ben kaçmıyorum ama senin beni yakalayamadığını hâlâ görmüyor musun?

♂️Seni anladığımı, anlamıyorsun değil mi? Hissetmiyorsun. Yaptığın her şeyi hissettiğimi hissetmiyorsun. Sen, kimsin? Seni tanıyor muyum? Hangi gezegenin kemirgenisin? Aşka diz çöktürecek harfleri nereden buluyorsun?

Halit Boztepe Hakkında:

Halit BOZTEPE, gardiyan babanın ev hanımı annenin beşinci ve son çocuğu olarak 1987 yılının 28 Mayısında dünyaya geldi. Aslen Karslı olan yazar, babasının çeşitli görev yerleri nedeni ilk öğretimini Balıkesir’de tamamlamıştır. Lise eğitimine Manisa’da devam eden yazarımız o yıllarda tiyatro ile tanışmıştır. Lise dönemini amatör tiyatrolarda oyunculuk yaparak eş zamanlı tamamlamıştır. Tiyatroya verdiği değer lise yıllarından sonra da çeşitli şehirlerin özel tiyatro kuruluşlarında ve bireysel özel derslerle devam etmiştir. Tiyatro eğitimlerinin ardından Balıkesir üniversitesi yerel yönetimler bölümünden mevzun olmuş ardından Manisa’da özel tiyatro açarak oyuncu ve yönetmen olarak yıllarca kendi yazdığı çeşitli gösteriler sergilemiştir. Yazmak onun için sadece tiyatro metinlerinden ibaret değildi. Yazar, farklı kalemiyle edebiyat dünyasındaki yerini almak için tiyatrosunu resmî olarak kapattıktan sonraki 6 yılını sadece yazmaya harcamıştır. Okumak ve yazmak geleceğe bağlanan cümleleriyle harmanlanmış ve eserlerini birbirini ardına tamamlamıştır.

İdil Olgaç Hakkında:

İdil OLGAÇ, 25 Ocak 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Radyo Televizyon Gazetecilik Anadolu Meslek Lisesi mezunu olan İdil Olgaç, ilk yazılarını ortaokulda yazmaya başladı. Bir hayal olarak kalan yazma tutkusunu içinde büyüterek on beş sene televizyon kanallarında yönetmenlik yaptı. Antalya Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Gündüz Kuşağı Programı” ödülünü aldı. Otuz iki yaşına geldiğinde bağlı olduğu kanaldan ayrılıp yeni bir kariyere başlayarak önce hazır ofis işletmeciliği yaptı. Bunun akabinde Sakarya’da bir kafe açtı. Kısa sürede ticaret hayatının kendisine uygun olmadığını anladı ve çocukluk hayali olan yazarlık için kolları sıvadı. İlk kitabından bir sene geçmeden ikincisini ve üçüncüsünü yayımladı. Yazmaya duyduğu büyük aşkla halen İstanbul’da kitap editörlüğü ve yazarlık yaparak, yazma üzerine eğitimler veriyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar