İDSO Denizbank Konser Programında Bu Hafta; Ekrem Zeki Ün ve Turgay Erdener Var!

İDSO Denizbank Konser Programında Bu Hafta; Ekrem Zeki Ün ve Turgay Erdener Var!
İDSO Denizbank Konser Programında Bu Hafta; Ekrem Zeki Ün ve Turgay Erdener Var!

26 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank konserini, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin şefliğini yürüten Murat Cem Orhan yönetecek. Genç ve başarılı piyanist Tutu Aydınoğlu dinleyicileriyle buluşacak.

İDSO DenizBank konser programında; halk ezgilerimizin çoksesli anlayışla harmanlandığı ulusal müzik akımının temsilcilerinden Ekrem Zeki Ün’ün ilk ‘Piyano Konçertosu’ ile Turgay Erdener’in ‘Afife Bale Süiti’nden Bölümler’i seslendirilecek.

Konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Kadınlar Korosu’na eşlik edecek. 1919 yılında, Müslüman Türk kadınlarının sahneye çıkmasının yasak olduğu bir dönemde, bütün olumsuzluklara karşın sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını olan Afife Jale’nin hayatı üzerine kurulu olan sözlere, Gökçen Koray ve Seval Irmak yönetimindeki İDSO Kadınlar Korosu hayat verecek.

Program

  • Ekrem Zeki Ün, “Piyano Konçertosu No:1”
  • Turgay Erdener, “Afife Bale Süiti’nden Bölümler”

İDSO konser biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

Bilgilendirme

İDSO DenizBank konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri; BİR ADIM SAĞLIK şirketi ekiplerince sponsor olarak sağlanmaktadır.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, %50 kapasiteyle kullanılmakta ve Maske-Mesafe-Hijyen kuralları eksiksiz uygulanmaktadır.


1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir