İDSO DenizBank Konserleri’nde Şubat Ayının İlk Konseri; Sophie Heinrich, Meehae Ryo, Jieun Lee ve Conrad Van Alphen

4 Şubat 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konseri’ni, dünyanın dört bir yanından seçkin orkestralarla çalışan deneyimli Hollandalı şef Conrad Van Alphen yönetecek. Keman sanatçısı Sophie Heinrich, viyolonsel sanatçısı Meehae Ryo ve piyano sanatçısı Jieun Lee dinleyicilerle buluşacak.

Uluslararası Müzik Ziyafeti

Sophie Heinrich, Meehae Ryo, Jieun Lee ve Conrad Van Alphen
Sophie Heinrich, Meehae Ryo, Jieun Lee ve Conrad Van Alphen

İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta dinleyiciler, Güney Kore’den Avusturya’ya değerli besteci ve solistlerin taçlandırdığı, uluslararası bir müzik ziyafetine tanıklık edecekler. İlk olarak orkestra tarafından Güney Kore’nin önde gelen bestecilerinden Young Jo Lee’nin “Glory of Dawning” adlı eseri, daha sonra iki dev ismi bir araya getiren; büyük besteci Beethoven’ın, çağdaşı Goethe ile ortak emeğinin ürünü olan “Egmont Üvertürü” seslendirilecek. Son olarak ise; Beethoven’ın senfoni konçertant türünde bestelediği tek örnek olan “Üçlü Konçerto”ya Viyana Senfoni Orkestrası’nın başkemancısı Sophie Heinrich, Güney Koreli çellist Meehae Ryo ve Güney Koreli piyanist Jieun Lee hayat verecekler. 

Program

  • Young Jo Lee, “Glory Of Dawning”
  • Ludwig van Beethoven, “Egmont Üvertürü Op.84”
  • Ludwig van Beethoven, “Üçlü Konçerto”

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar